adplus-dvertising

Kabine toplantısında sığınmacıların durumu ele alınacak!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe’de toplanacak. 1 milyon Suriyelinin ülkelerine dönüş projesinin takvimine ilişkin detayların masaya yatırılacağı toplantının bir öbür mühim gündem maddesi ise enflasyon ve fiyat artışlarıyla mücadele çerçevesinde atılacak adımlar olacak. Terörle mücadele operasyonları ve Rusya-Ukrayna savaşında gelinen nokta da gene Kabine’nin gündeminde yer alıyor.
Takip et
Kabine toplantısında sığınmacıların durumu ele alınacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek. Toplantıda sığınmacı ve göçmenlerle alakalı devam eden münakaşanın ele alınması bekleniyor.

GÖÇMENLERİN DÖNÜŞÜNE AİT PROJE MASADA

Kabine toplantısında 1 milyon Suriyeli için hazırlanan dönüş projesinin değerlendirilmesi ve projenin takvimine ilişkin detayların masaya yatırılacağı söyleniyor.

ENFLASYON VE FİYAT ARTIŞLARIYLA MÜCADELEDE ATILACAK ADIMLAR

Ekonomideki son gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Bu çerçevede hem enflasyonla hem de fiyat artışları ile mücadele çerçevesinde atılacak adımlar ele alınacak.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI DA BAŞLIKLAR ARASINDA

Toplantıda öte yandan yurt içi ve sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları ile Ukrayna-Rusya savaşının kapsamlı biçimde değerlendirilmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.