Kabine toplantısında gündem vaka sayıları ve yüz yüze eğitim olacak!

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında pazartesi günü toplanacak. Artan vaka ve ölüm sayılarının yanı sıra aşılama çalışmaları ve yüz yüze eğitimle alakalı değerlendirmeler masada olacak. Toplantıda fahiş fiyatlarla mücadele konusunda atılacak adımların da değerlendirilmesi bekleniyor.
Takip et
Kabine toplantısında gündem vaka sayıları ve yüz yüze eğitim olacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında pazartesi günü saat 15’te başlayacak olan kabine toplantısında koronavirüs rakamları ele alınacak. Yeni vaka sayılarındaki artış ardından aşısızlara ek önlemler gelir mi sorusu cevabını bulacak. Öte Yandan yüz yüze eğitim de ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan devam edecek demişti. Son rakamlar ele alınacak. Ekonomi de gündemde olacak.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Kabinenin öncelikli gündem maddesi koronavirüs ile mücadele olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kapsamlı bir sunum yapacak. 30 bin bandında seyreden vaka sayıları değerlendirilecek. Aşısızlara yönelik ek önlem alınıp alınmayacağı masada olacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yüz yüze Eğitim de Kabinenin gündeminde olacak. Son vaziyete ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de bir sunum yapacak. Olası ek önlemler gözden geçirilecek.

FAHİŞ FİYATLA MÜCADELE

Fahiş fiyatla mücadele, Kabine Toplantısı’ndaki bir başka mühim başlık. Ekonomi kurmaylarının toplantıda gıda komitesi toplantısına ilişkin kapsamlı bir bilgilendirme yapması bekleniyor. Sürece ilişkin atılacak yeni adımlar da gözden geçirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE

Irak ve Suriye’nin Kuzeyinde devame den operasyonlar kabinenin gündemi arasında.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, operasyonlara ilişkin Kabineyi bilgilendirecek. İdlib’teki son vaziyeti ve olası göç dalgasına ilişkin sınır hattında alınan önlemlere ilişkin sunum gerçekleştirilecek.
Akar’ın Yunanistan ve Rum Kesimi ile meydana gelen Navtex krizi sonrası bölgedeki vaziyete ilişkin de Kabineyi Bilgilendirmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.