Kabine toplanıyor, Aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi, Bayram tatili kaç gün?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak olan kabinede Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı kararı çıkacak. Toplantıda öte yandan Kurban Bayramı’na yönelik kısıtlama kararları da olacak. Toplu bayramlaşmalara kısıtlama getirilmesi tartışılıyor. Öte Yandan, iki doz aşısını yaptırmayanlara yeni yasaklar da gündemde…
Takip et
Kabine toplanıyor, Aşı yaptırmayanlara kısıtlama gelecek mi, Bayram tatili kaç gün?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün 15.30’da toplanacak kabinede Kurban Bayramı tatiliyle alakalı kararın çıkması bekleniyor. Normalde iki haftada bir toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, önümüzdeki haftaki Kurban Bayramı tatili sebebiyle bir hafta öne çekildi. Kabinede alınacak kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasında duyuracak.

Bayram tatili 9 gün mü yoksa 11 gün mü olacak?

Perşembe gününe denk gelen ve resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile Kurban Bayramı tatilinin birleştirilmesi vaziyetinde Türkiye, 11 gün tatil yapmış olacak.

– 15 Temmuz’la bayram tatilinin birleştirilmemesi vaziyetinde Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak uygulanacak. Kurban Bayramı, 20 Temmuz Salı günü başlayıp 23 Temmuz Cuma günü sona erecek.

– Bayram tatilinin 11 gün olması için öncelikle resmi tatil olan 15 Temmuz Perşembe gününün ardındaki 16 Temmuz tarihinin de kamu çalışanları için resmi tatil ya da idari izin olarak tespit edilmesi gerekecek.

– Arife günü olan 19 Temmuz Pazartesi gününün de tam gün tatil kapsamına alınması halinde, 15 Temmuz-25 Temmuz arası 11 gün tatil olarak ilan edilmiş olacak.

Normalleşme sürecinde yeni yasak!

Toplantıda normalleşme döneminde koronavirüsle mücadeledeki son vaziyet, giderek artan aşılama sayılarıyla yerli aşı çalışmaları da gündeme gelecek. Bazı illerde valiliklerin getirmeye başladığı Kurban Bayramı yasaklarının bütün üke için de alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Bu çerçevede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabineye son gelişmeler ile ilgili bilgilendirme yapması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.