Kabine toplantısında bakanlıklarla ilgili önemli kararlar alınacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın gerçekleşecek büyük kurultay öncesi Kabine’de değişikliğe gideceği öne sürüldü. Kulislerde Cumhurbaşkanı’nın bazı bakanlıkları bölebileceği, Kabine’de 7-8 revizyonun yapılabileceği söylentileri konuşuluyor.
Takip et
Kabine toplantısında bakanlıklarla ilgili önemli kararlar alınacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yarın gerçekleşecek AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nin Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede daha önce “2023’ün manifestosu olacak” diye işaret ettiği konuşmasını gerçekleştirecek. Ankara kulisleri ise beklenen büyük kongre öncesinde Cumhurbaşkanı’nın Kabine‘de bir revizyon yapabileceği iddiasını konuşuyor.

3 BAKANLIĞIN BÖLÜNMESİ GÜNDEMDE

Kabine’deki değişikliğin bugün yarın beklendiğini ifade eden 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kabinedeki değişikliğin bugün ya da yarın yapılması bekleniyor. Bazı bakanlıkların bölünmesi de söz konusu. Buna dair çalışmalar devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bölünebileceğine yönelik çalışmaların devam ettiği konuşuluyor. Ancak kesinleşmiş bir şey yok. Burada maksat bakanlıklardaki çalışmayı hızlandırmak.

“MYK’NIN YARIDAN FAZLASININ DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR”

MYK’ya milletvekili alınmamasındaki maksat asli görevlerini yapmaları. Meclis de çalışsın. O yüzden de ‘parti yönetimi ve Kabine’de herkes kendi profesyonel alanında eş güdümlü çalışsın’ biçiminde bir görüş var. Dolayısıyla MYK’da da yüzde 50’nin üstünde bir değişiklik bekleniyor. Hal bu şekilde olunca genel başkan yardımcılıklarında da bir değişiklik beklentisi var.

“KABİNE’DEKİ DEĞİŞİKLİK 7-8’İ BULABİLİR”

Kabinedeki değişikliğin eğer bakanlıklarda bölünme olursa 7-8’i bulabileceği konuşuluyor. Diğer türlü 5-6 adla sınırlı olacak. Bazı bakanların da yer değiştirebileceği konuşuluyor. Buna dair Cumhurbaşkanı Erdoğan iki gündür yoğun çalışıyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.