adplus-dvertising

Kabine, Erdoğan önderliğinde toplanıyor! Tam kapanma tartışılacak…

Bugün gerçekleşecek kabine toplantısında ana gündem maddesini 3 haftalık kapanma olacak. Vaka sayılarında düşüş yaşanmış olsa da kulislerden gelen bilgiye göre halen tam kapanma seçenekler arasında yer alıyor. Toplantı sonrası Erdoğan basın açıklaması yapacak.
Takip et
Kabine, Erdoğan önderliğinde toplanıyor! Tam kapanma tartışılacak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda, ramazan ayının geri kalanında ve bayramda hangi önlemlerin uygulanacağına karar verilecek.

Ek önlemler alınacak mı? Yoksa tam kapanma mı olacak?

Bakan Koca, perşembe günü toplanan Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarını kabine mensupları ile paylaşacak. Ramazan ayının geri kalanında ve bayramda önlemlere nasıl devam edileceğine karar verilecek.

3 Bakan ilk defa katılacak

Kabine’nin 3 yeni ismi ilk defa toplantıya katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantının öncelikli gündemi gene koronavirüs ile mücadele olacak.

Biden ile görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden’la yaptığı görüşmenin ayrıntılarını paylaşacağı kabinede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu diplomasi trafiğini anlatacak.

Münakaşa oluşturan kararın 14 Haziran’daki NATO Zirvesi’nde yüz yüze görüşecek olan Erdoğan-Biden buluşmasında gündeme getirilmesi planlanıyor. Toplantıda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise Kuzey Irak’taki terör hedeflerine karşı başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarındaki son vaziyet ile ilgili bilgilendirme yapacak.

Toplantıdan çıkan neticeleri Erdoğan duyuracak

Kabine toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yaparak kamuoyu ile paylaşacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.