adplus-dvertising

Kabine emeklilere maaş zammı için toplanıyor!

Erdoğan'ın bugün yapacağı kabine toplantısı için geri sayım başladı. Toplantının ana gündem maddesi ekonomi olurken memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranıyla ilgilide karar çıkması bekleniyor.
Takip et
Kabine emeklilere maaş zammı için toplanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün toplanacak. Kritik toplantıda son zamanda döviz kurlarındaki oynaklık ve ekonomiye yansımalarının değerlendirilmesi beklenirken Merkez Bankası’nın dolar fiyatlarına doğrudan müdahaleleri ve neticeleri masaya yatırılacak.

Dolar, Euro ve altın fiyatlarındaki dalgalanmaları fırsat bilen fahiş fiyat artışları ve stokçular da kabine toplantısında görüşülecek.

Memur ve emekli ek zammı

Senenin son Kabine toplantısının mühim maddelerinden biri de memur ve emekli maaşlarına yapılacak senelik ek zamlar olacak. Toplantıda zam oranının belirleneceği kaydediliyor.

Koronavirüs salgını son vaziyet

Erdoğan’ın bakanlardan sunum alacağı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında salgın konusunda meydana gelen son gelişmeler de değerlendirilecek. Türkiye’de de rastlanan ve hızlı bulaşıcı özelliği saptanan Omicron varyantına ilişkin ek tedbirlerin de toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da

Toplantının sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.