K-Pop Yıldızı Cha In Ha İntihar Etti! Son İki Ayda İntihar Eden 3. İsim

Güney Koreli ünlü K-Pop yıldızı Cha In Ha evinde ölü bulundu. Son iki ay içinde Güney Kore'de 3 ünlü isim intihar etti.
K-Pop Yıldızı Cha In Ha İntihar Etti! Son İki Ayda İntihar Eden 3. İsim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Koreli oyuncu ve K-Pop yıldızı Cha In Ha’ın evinde ölü bulunduğu söylendi. Cha, son iki ay içinde hayatını kaybeden üçüncü meşhur isim oldu.

Surprise U isimli K-Pop grubunun yıldızı ve oyuncu 27 yaşındaki Cha In Ha, menajeri tarafından evinde ölü bulundu. Olayla alakalı soruşturma açıldı.

ŞİRKETİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Cha’nın bağlı olduğu Fantagio şirketi, genç yıldızın ailesine saygı gösterilmesi ve spekülatif haberlerin yayılmaması çağrısında bulundu.​ Fantagio, Cha’nın özel bir törenle son yolculuğuna uğurlanacağını duyurdu.

Cha’nın son filmi ‘Love With Flaws’ 27 Kasım’da gösterime girmişti.

GOO HARA DA İNTİHAR ETMİŞTİ

Bundan önce de Kara isimli K-Pop grubunun eski mensubu Goo Hara, intihara kalkışmasından altı ay sonra 24 Kasım’da evinde ölü bulunmuştu. Polis, 24 yaşındaki yıldızın ölümünü intihar olarak değerlendiriyor.

Goo Hara’nın ölümü, gene bir pop yıldızı olan yakın arkadaşı Sulli’yi kaybetmesinden bir ay sonra gerçekleşti. f(x) isimli grupla ün kazanan 25 yaşındaki Sulli, 14 Ekim’de intihar etmişti. Sulli’nin yaşadığı siberzorbalık sebebiyle intihara sürüklendiği yönündeki iddialar Güney Kore’de gündem oluşturmuştu.

SİBERZORBALIK İNTİHARA GÖTÜRÜYOR

Ünlü adların, çoğu intihar şüphesi taşıyan ve peş peşe gelen ölümleri sektörün karanlık yüzünü münakaşaya açmıştı. 20’li yaşlarına gelen yıldızların artık ‘yaşlı’ sayıldığı, menajerlerinden ve firmalarından baskı gördüğü bilinirken; yaşadıkları siber zorbalık, özellikle ataerkil düzenin hâkim olduğu ülkede kadınlara bakış açısı, sosyal medya baskısı gibi unsurların da genç adları intihara sürüklediği beliritilyor.

Güney Kore, intihar oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri sayılıyor. Güney Kore’de 40 yaşın altındaki insanların ölüm sebepleri arasında intihar ilk sıralarda yer alıyor.

  • güney kore
  • intihar
  • k-pop
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.