K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

BTS, açılımı ‘Bangtan Boys’ grubu, ‘V, Jungkook, Jimin, J-Hope, Suga, Jin ve Rm’ olarak 7 üyeden oluşan bir K-POP grubudur. BTS grup üyeleri kimler, gerçek isimleri ne, yaşları kaç, neden İngilizce şarkı söylemiyorlar, dans çalışmaları, BTS grubu hakkında bilinmeyenler hobileri eğitimleri ve K-pop'un en büyük grubu BTS hakkında bilmeniz gerekenler, fotoğraflar haberimizde.
Takip et
K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BTS şu anda dünyanın en büyük gruplarından biri ama Amerikan pop kültürüne tutunmaları biraz zor oldu. Ta ki Grammy Ödülleri’ne aday olan ilk Güney Koreli grup olana kadar…

2018 yılında ‘Love Yourself: Tear’ adlı şarkıları BillBoard 200 listesinde zirveye oturduğunda, K-pop kültürünün nasıl da yayıldığını anlamıştık aslında. Buna rağmen ülkemizde BTS’i bilmeyen, henüz dinlememiş olan birçok insan da var.

K-POP nedir? K-Pop dünyasında neler oluyor?

Batı ülkeleri K-Pop müziğini ilk kez YouTube’da, ‘Gangnam Style’ şarkısıyla keşfetti. Ama bazıları ‘K-Pop’ ismini ilk kez 2019 Grammy Ödülleri’nde duyanlar da olabilir. Endişelenmeyin, Molatik sizi korur! Neredeyse dünyayı ele geçiren bu yeni müzik türünü, iç yüzü ve mutlaka bilmeniz gerekenleriyle tanıyalım.

K-Pop ne demek?

K-Pop; pop, rock, hip hop, R&B ve elektronik müziği birleştiren yepyeni bir tür olarak, Kore popunu anlatan bir terim. Türün ilk çıkışı 90’lara, Güney Koreli pop müziğin ‘Gayo’ olarak anıldığı yıllara kadar uzanıyor. 1992’de Seo Taiji ve Boys grupları sayesinde adı iyiden iyiye duyulmaya başladı. Böylece dünya, pop müzikten farklı ama biraz da benzeyen, yepyeni bir tarz ve türle tanışmış oldu.

2000’li yıllara kadar “K-Pop” olarak bilinen türün tamamen oluştuğu söylenemez. Çünkü şarkılar, esasen birçok türü bir araya getiren melodilerden oluşuyor. Anlayacağınız, K-Pop bütünsel bir deneyim. Radyolar bu şarkıları çok sık çalmasına rağmen; gerçek K-Pop’u bu şekilde deneyimleyemezsiniz.

Bazı K-Pop yıldızları eskiden solo takılsa da, çoğunun genellikle üç büyük ajanstan biriyle bağlantısı oluyor: YJ Entertainment, SM Entertainment veya JYP Entertainment. Bu üç yetenek avcısı ajans tarafından grup üyeleri bir araya getiriliyor. Bu ajanslar esasen sanatçıların çalıştığı şirket de sayılabilir. Ama sadece plak şirketi değil; aynı zamanda yetenek ajansı, konser ve etkinlik yöneticisi olarak da görev yapıyorlar. Genç yetenekleri keşfedip eğitiyor, gruplarına eleman bulup sahneye çıkarıyor ve kariyerlerini geliştiriyorlar.

Size satırlarca K-Pop müziği hakkında yazabilirim ama bunu öğrenmenin tek yolu, bizzat deneyimlemek. Artık BTS’yi tanıyorsunuz. ‘Idol’ şarkısının arka planındaki dans provasını ve klipteki tarzı gördünüz. Şimdi diğer grupları tanıyalım. BTS kadar muazzam olmasalar da, yeni başlayanların mutlaka keşfetmesi gereken 3 K-Pop grubu daha var.

1- BLACKPINK
4 kızdan oluşan BLACKPINK, şu anda K-Pop dünyasındaki en büyük isimlerden biri. ‘DDU-DU DDU-DU’ şarkısının klibi, özenli set parçaları, şık kıyafetleri, akılda kalıcı müziği ve eğlenceli dans figürleriyle K-Pop’a iyi bir örnek.

2- BIGBANG 
K-Pop’daki en etkili çocuk gruplarından biri olan BIGBANG’ın 2012 yılında yayınladığı hit videosu ‘FANTASTIC BABY’, dünya çapında benzersiz bir görüntülenme elde ederek K-Pop’un yayılmasına büyük oranda katkıda bulundu. EDM tarzının çığır açtığı kabul edildi ve ‘Fantastic Baby’, İngilizce’de en çok dinlenen K-Pop şarkısı haline geldi.

3- TWICE
Twic, K-pop’un daha popüler tarafında yer alan, şirin bir kız grubu. Parlak renkler ve oluşturduğu lise ortamı, hedef kitlesi olan gençleri can evinden yakalıyor. Modaya ve makyaja odaklanması da, hayranlarla olan bağını güçlendiriyor.

Şarkılar klipten, klip dans hareketlerinden, dans hareketleri de grup üyelerinin kişiliklerinden ayrılamaz. K-Pop kültüründe moda, koreografi ve hayranlar da, en az müzik kadar önemlidir. Bu yüzden türü tam olarak anlayabilmek için hareketli kısımlarını da tanımanız gerekiyor. Ve bunu yapmanın daha iyi yolu, K-Pop’un en büyük grubunu incelemek… Yani BTS’yi…

BTS (Bangtan Boys olarak da biliniyor) tarihin en popüler K-Pop grubu. Çok başarılı birçok başka grup da var ama bunların hiçbiri, uluslararası düzeyde BTS seviyesine yaklaşamadı bile. Hayran kitlesi o kadar büyük ki, eskiden Taylor Swift ve Justin Bieber’ın sahibi olduğu çok sayıda rekoru kırmayı başardılar. Mesela tarihin en fazla Twitter etkileşimine sahipler.

Özetle BTS, birçok yönden en iyi K-Pop erkek grubu sayılabilir. O kadar popülerler ki, ‘günümüzün The Beatles’ı’ olarak adlandırılıyorlar. Bu yüzden K-pop türünü anlamanın en iyi yolu, BTS’yi anlamaktan geçiyor.

Son yıllarda gençler arasında oldukça popüler olan ve Big Hit Entertainment tarafından kurulan BTS üyelerinin hayranlarına vermiş oldukları isim, yani Fandom adı ise ‘Adorable Representative MC for Youth’ yani kısaltılmış hali ile ‘A.R.M.Y’ dir. Bu sıralar sıkça duyuyor olmalısınız.

V

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: V
Gerçek Adı: Kim Tae Hyung
Burç: Oğlak
Boy: 1.78cm
Pozisyon: Vokal, ikinci görsel
Kilo: 62kg
Doğum Yeri: Daegu
Doğum Tarihi: 30 Aralık 1995

Kim Tae Hyung, Güney Kore, Daegu’da doğdu. BTS’ten vakit bulduğu zamanlarda (ki çok nadir olduğunu tahmin edebiliriz) oyunculuk yapıyor. 2016 yılında yayınlanan ‘Hwarang: The Poet Warrior Youth’ adlı bir dizide rol aldı. BTS’te ise vokalleriyle tanınıyor. V, tam bir moda tutkunu. eBay’dan alışveriş yapmaya takıntılı olduğunu ve özellikle kravatlara bayıldığını biliyoruz. Grammy’lere yeşil bukleli saçlarıyla katılınca sosyal medyada viral olmuş; Google’da ‘yeşil saçlı adam’ olarak aratılmıştı.

V Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

Teaser resimleri yayılandıktan sonra V adına 5 fan kulüp açılmış.
Daegu’da doğdu, Seul’e taşınıncaya kadar Geochang’da yaşadı.
Kimsenin dinlemediği müzikleri dinlemeyi seviyor.
Rol modeli kendi babası.
Tırnaklarını yeme ve dilini çıkartma gibi alışkanlıkları var.
Bilgisayar, büyük bebekler, kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar ve özgün olan her türlü eşyayı seviyor.
En sevdiği renk gri.
Bazen yaptığı değişik ve garip hareketler yüzünden ona ‘Uzaylı Tae’ diyorlar.
Yurtta RM ile beraber kalıyor.
“2017’nin En Yakışıklı Yüzleri” listesinde birinci seçildi.
Yüzündeki boş ifadeden dolayı lakabı Blank Tae.

Suga

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: Suga
Gerçek Adı: Min Yoongi
Burç: Balık
Boy: 1.74cm
Pozisyon: Lead Rapper
Kilo: 59kg
Doğum Yeri: Buk-gu, Daegu
Doğum Tarihi: 9 Mart 1993

Min Yoon Gi BTS’nin en büyük ikinci üyesi. Daegu’da doğdu. BTS’nin arkasındaki şirket olan Big Hit Entertainment tarafından keşfedilip gruba üye olarak ‘atandı’. BTS ile ilgili her şeyden sorumlu olarak görevlendirildi. Halen hem BTS hem de şirketin diğer sanatçıları için üretiyor. Aynı zamanda grubun rapçilerinden biri.

Suga Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

Ağladığı veya sinirli olduğu zaman satoori aksanında konuşur.
Fotoğraf çekmeyi seviyor.
En sevdiği renk beyazdır.
Şanslı sayısı 3.
Uyumayı çok seviyor.
Rol modelleri Kanye West, Lupe Fiasco, Lil Wayne ve Hit Boy.

Jin

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: Jin
Gerçek Adı: Kim Seok Jin
Burç: Yay
Boy: 1,79cm
Pozisyon: Vokal, görsel
Kilo: 63kg
Doğum Yeri: Gwacheon, Gyeonggi-do
Doğum Tarihi: 4 Aralık 1992

Kim Seok Jin, grubun en büyüğü.  Güney Kore, Gwacheon’dan geliyor. Neden bilmiyorum ama kızlar tarafından ‘aşırı yakışıklı’ bulunduğu bir gerçek. Öyle ki, sırf bu kadar hoş olduğu için sokakta yürürken keşfedilip BTS üyesi yapılmış. Zaten takma adı da ‘Worldwide Handsome’. Yani, ‘dünya yakışıklısı’.

Jin Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

Şanslı sayısı 4’tür.
Grubun en büyük üyesidir.
En sevdiği renk mavidir.
Yemek yemeyi ve yapmayı çok seviyor.
Rol modeli BIGBANG’den T.O.P.
Yurtta Suga ile aynı odayı paylaşıyor.
Grupta kendini en çok övmeyi seven üye.
Yurdun temizliğini yapıyor.
Disney prenseslerini seviyor.

Jung Kook

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: Jungkook
Gerçek Adı: Jeon Jungkook
Burç: Başak
Boy: 1.78cm
Pozisyon: Ana Vokal, Lead Dansçı, Sub Rapper, Merkez, Maknae
Kilo: 70kg
Doğum Yeri: Busan
Doğum Tarihi: 1 Eylül 1997

Jung Kook’nun BTS ismi, gerçek ismi Jeon Jung Kook’un bir tür uyarlaması.Grubun en genç üyesi ve BTS’in ana vokalisti. Tıpkı Jung Kook gibi o da küçükken profesyonel bir badminton oyuncusu olmak istiyormuş.

Jungkook Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

En sevdiği renkler siyah,beyaz ve kırmızı.
Yemek pişirme konusunda yetenekli olduğu söyleniyor.
Favori eşyaları ayakkabılar
Şanslı sayısı 1.
Hobisi resim çizmek.
En sevdiği yemek hamur işleri.
Jungkook, 2017’nin En Yakışıklı Yüzleri listesinde 13. sırada yer aldı.
Rol modeli G-Dragon.
Büyük bir IU hayranı.
Yurtta tek kişilik odada kalıyor. Çünkü taş, kağıt, makas oyununda birinci olup tek kişilik odayı almış.
Grubun en küçüğüdür.
Rinitinden dolayı sürekli burnunu çekmek ve sık sık parmaklarıyla oynama gibi alışkanlıkları var.

RM

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: RM
Gerçek Adı: Kim Namjoon
Burç: Başak
Boy: 1.81cm
Pozisyon: Ana Rapper, lider
Kilo: 67kg
Doğum Yeri: Ilsan, Gyeonggi-d
Doğum Tarihi: 12 Eylül 1994

RP, ‘Rap Monster’ (rap canavarı) takma adının bir kısaltması.  RM, Güney Kore, Goyang’da doğdu. BTS’e katılmadan önce bir alternatif rap grubu üyesiydi. Şimdiyse BTS’in fiili lideri. DVD’den Friends dizisini izleye izleye İngilizce’yi sökmüş. O kadar akıcı konuşuyor ki, grup ne zaman dış basına röportaj verse, RM çevirmenlik ve sözcülük yapıyor.

RM Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

Grubun lideridir.
İngilizceyi çok iyi konuşuyor.
En sevdiği renkler mor, pembe ve beyazdır.
Rol modeli Kanye West ve A$AP Rocky.
Kitap, bilgisayar ve kıyafetler en sevdiği eşyaları.
100’ün üzerinde şarkı besteledi ve üretti.
Yurtta V ile aynı odayı paylaşıyor.
Şanslı sayısı 1.
İnsanlar onu ilk gördüklerinde sert zan edebiliyorlar fakat o aslında çok eğlenceli, rahat ve şakacı biri.
BTS’in orjinal kadrosunda olan tek üye.
6 ay boyunca eğitim gördüğü için Yeni Zelanda’da da yaşadı.

Jimin

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: Jimin
Gerçek Adı: Park Jimin
Burç: Terazi
Boy: 173.6cm
Pozisyon: Lead Vokal, ana dansçı
Kilo: 61kg
Doğum Yeri: Busan
Doğum Tarihi: 13 Ekim 1995

Park Ji Min Güney Kore’de Busan’da doğdu. Busan, farklı milletlerden gelen insanların bir arada yaşadığı bir şehir. Dolayısıyla orada doğmak da onu ‘kozmopolit ve ilginç’ kılıyor. Jimin’i muhtemelen saçlarından tanıyorsunuzdur. Kendisi geçen yıl hakkında en çok tweet atılan dünyadaki 9’uncu kişi oldu. Bir sahne sanatları okulunda dans eğitimi aldı. Şimdi BTS’in vokallerinden biri.

Jimin Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

BTS’e katılan en son üye.
En sevdiği renkler mavi ve siyah.
Üyelerin en çok sinir ettiği üyedir.
Rol modeli BIGBANG’den TaeYang.
Şanslı sayısı 3.
Grup üyelerine attığı şaka yollu yumruklar onlara karşı olan sevgisini gösterme şekliymiş.
Müzik duyduğu her yerde dans etmeye başlar.
Yurtta J-Hope ile beraber kalıyor.
Parmakları ve boyu diğer üyelere göre daha kısa olduğu için onunla dalga geçerler.
Jungkook’un kızdırmayı en çok sevdiği üyedir.
Fırsat buldukça dinlenmek hobisidir.

J-Hope

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Sahne Adı: J-Hope
Gerçek Adı: Jung Haseok
Burç: Kova
Boy: 1.77cm
Pozisyon: Lead Rapper, Ana Dansçı, Sub Vokal
Kilo: 65kg
Doğum Yeri: Gwangju
Doğum Tarihi: 18 Şubat 1994

25 yaşındaki Jung Ho Seok, Güney Kore Gwangju’da doğdu. BTS’e katılmadan önce birçok dans yarışması kazandı. Hatta ‘Neuron’ adlı bir yeraltı dans grubunun üyesiydi. 1 yıl önce ilk solo mixtape’i olan Hope World’ü çıkardı.

J-Hope Hakkında Özel Bilgiler, Sevdiği Şeyler:

2AM’den JoKwon‘un “Animal“ şarkısındaki rapper J-Hope’tur.
Mevsimlerden en çok ilkbaharı seviyor.
En sevdiği yemek kimchi.
Şanslı sayısı 7.
BTS grubunda en iyi dans eden üye.
J-Hope sahne adını, İngilizce’de hope umut demek olduğu için hayranlarına umut olmak için seçmiştir.
Çok titiz biridir.
Yurtta Jimin ile birlikte kalıyor.
Egzersiz yapmayı hiç sevmiyor.
Rol modelleri BIGBANG’den G-Dragon, A$AP Rocky, J.Cole ve Beenzino.
J-Hope daha önce B.A.P üyesi Youngjae ile birlikte JYP seçmelerine katıldı.
Sahne adını gerçek adına göre daha çok kullanıyor.
En sevdiği renk yeşil.

BTS neden İngilizce şarkı söylemiyor?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız artık biliyorsunuz: BTS, sadece Korece ve Japonca şarkı söyleyerek dünya çapında dinlenmeyi başaran ilk grup. Albüm ve şarkı isimleri genelde İngilizce olsa da, şarkıların tamamına Korece ve Japonca hakim.

Peki neden hiç İngilizce söylemiyorlar? Bir röportajda bunun sebebini şöyle açıklıyor RM: “Bir numara olmak için tarzımızı ve gerçekliğimizi değiştirmek istemiyoruz. Aniden İngilizce şarkı söylemeye başlarsak o zaman BTS olmayız. Bizim için önemli olan sadece iyi müzik yapıp iyi performans sergilemek.”

BTS Koreografi

Dans, K-Pop kültürünün büyük bir parçası. Gruplar hem kliplerinde hem de canlı performanslarında stilize dans ediyor. Bu dans gösterileri o kadar önemli ki, BTS gibi gruplar çoğunlukla ‘dans provası’ videoları yayınlıyor, böylece hayranları da izleyebiliyorlar. Yukarıda, BTS’nin ‘IDOL’ şarkısı için yayınladığı dans provasını izleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi dans figürleri son derece hızlı, teknik ve yüksek enerji isteyen hareketler. Birçok Batılı çocuk grubunun aksine, K-Pop’ta dans etmek ikincil ya da üçüncül derecede önemli değil. Bu gibi figürleri yapabilmek için BTS gibi K-Pop gruplarının fiziksel olarak da formda olmaları gerekiyor.

BTS Estetik

K-Pop, her şeyden önce estetik bir sanat şekli. Klipleri rengarenk. Grup üyeleri tarzlarını çok sık sık değiştiriyor; böylece moda da üretmiş oluyorlar. Mesela, ‘Blood Sweat’ klibinde BTS üyelerini, platin sarısı saçlar, fantazi ceketler ve fularlarla gördük. Hemen akabinde yayınladıkları ‘Fake Love’ klibinde ise yırtık kotlu, bohem bir sokak serserisi oldular. Son olarak, ‘Idol’ videosu geldi. Burada parlak kıyafetler ve saçlarla tamamen yeni bir tarzdalardı.

Özetle imajları şarkıdan şarkıya değişiyor. Böylece her şarkının dikkat çekmesini ve farklı hissedilmesini sağlıyorlar.

BTS Ne Kadar Kazanıyor?

Aslında BTS’in tüm reklam ve konser gelirleriyle birlikte net gelir rakamları halka açık değil. Kimse tam olarak grup üyelerinin gelirlerini bilmiyor. Bununla birlikte grubun konserlerinin biletleri kısa zamanda tükeniyor ve albümleri milyonlarca kopya satıyor.

Analistlerin tahminine göre BTS bir yıl içinde 88 milyon dolardan fazla kazandı. Geçen sene Ağustos ayında çıkardıkları albüm olan Love Yourself: Answer sadece üç hafta içinde 52 milyon dolar getirdi. Tabii ki bu paranın büyük bir kısmı Big Hit’e gitti.

K-Pop’un en byük temsilcilerinden olan BTS üyelerine ise yıllık kazançlarından kişi başı yaklaşık 8 milyon dolar kalıyor. Yani güncel dolar kuru üstünden hesaplandığında kişi başı 42 milyon 360 bin lira.

Bangtan Sonyeondan Ne Demek?

Bildiğiniz üzere BTS, bir Kore grubudur ve parçalarının çoğunluğu Korecedir. Aynı şekilde orijinal isimleri de Korece olmasına rağmen, uluslararası bir başarı için isimlerine hem İngilizce’ye uyarlanabilir bir alternatif isim hem de bir kısaltma belirlemişlerdir. Yurt dışında da Bangtan Boys olarak bilinen grubun orijinal ismi Bangtan Sonyeondan’dır. İngilizce’ye “Bulletproof Boy Scout” çevrilen ismin anlamı ise “Kurşun Geçirmez İzciler”dir.

İsimlerini açıklarken grup üyeleri “Genç nesle atılan kurşun gibi fazla beklentilerin, baskıların ve psikolojik zorlukların karşısında kurşungeçirmez şekilde duracağız.” olarak tanımlamışlardır.

ARMY Nedir?

BTS’in anlamı ile beraber en çok merak edilen sorulardan biri de “ARMY nedir?” sorusudur. BTS’in bu kadar başarısının duyulmasının sebeplerinden biri de sevenleridir. BTS, çıkışını yaptığı günden bu yana sevenleri ile buluşmalar düzenler, onlar için videolar çeker ve onlara özel paylaşımlar yapar. Aralarındaki bu bağ, onları birbirine kenetler.

Kendilerini kurşungeçirmez olarak tanımlayan grup üyeleri, sevenlerini de İngilizce’de “ordu” anlamına gelen “ARMY” olarak isimlendirmişlerdir. Aynı zamanda ARMY’i bir kısaltma olarak düşünecek olursak, “Adorable Representative M.C fot Youth” yani, “Gençliğin Sevimli Temsilcisi” olarak tanımlamışlardır.

Bu noktada önemli olan şey, ARMY bütün sevenlere değil, her bir seven kişiye denir. Yani BTS’in söylemleri arasında onları sevenlerin tek başına dahi olsa bir ordu gibi sağlam olmalarını istemelerine gönderme yapar.

BTS GRUBU HAKKINDA BİLİNMEYENLER

BTS grubunun üyeleri V’ye “Uzaylı V” lakabını takmıştır. Çünkü V hiç beklenmedik bir anda çok garip ve anlamsız hareketler yapmaktadır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Jhope ve Jimin yayın yaparken “Sen konuşma, Jimin devam etsin” tarzında yorumlar aldığı için yayını Jimin’e verip gitmiştir.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

BTS grubunun toplum içerisinde hayranlarla fotoğraf çekilmesi yasaktır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Billboard Music Awards ödül töreninde BTS grubu Social Artist ödülüne layık görülmüştür. Bts törende yer alan ilk pop grubu olarak tarihe adını yazdırmıştır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Bts grubunun sevilen üyesi V, 3 sene boyunca saksafon çalmıştır. Bir keresinde saksafon ile The Eagles’in Desperado şarkısını çalarak ödül almıştır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Jin’in oyunculuk eğitimi vardır. Ayrıca Jin, V’nin uyurken değişik sesler çıkarmasından çok korkmaktadır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

BTS grubunun en sevdiği filmler Not Defteri, Aşk Her Yerde, Demir Adam, Matrix, Son Şans, Sil Baştan ve Başlangıç filmleridir.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Bts grubunun sevilen üyesi Suga, çok fazla İngilizce konuşamamaktadır fakat Amerika’da yaşayabileceğini düşünmektedir.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Yoongi’nin ailesi ilk başlarda BTS grubunda olmasını istememişlerdir. Uzun bir süre BTS konserlerine gitmeyen aile daha sonra Yoongi’yi desteklemeye başlamıştır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Jin evinde sincap beslemektedir. Bazen sosyal medyada sincabıyla birlikte çektiği fotoğrafları paylaşmaktadır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Jimin grubun en çok konuşan ismidir.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Suga yüzüklerini, küpelerini, kolyelerini ve bilekliklerini kendisi tasarlamaktadır. En sevdiği takısı Suga yazılı yüzüğüdür.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Dünya’da en çok oynanan oyunlardan birisi olan Fortnite’da, BTS grubundaki üyelerin yaptığı dansların birleştirilmiş versiyonu bulunmaktadır.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Suga’nın ilk yazdığı şarkıyı babası sinirden yırtmıştır ve bir kopyası da yoktur. Ayrıca birisi Suga’yı uyandırmaya çalıştığında çok sinirlenmektedir.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Bts grubunun oyuncakları dünyada yoğun ilgi gördü.

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

BTS GRUBUNUN  FOTOĞRAFLARI

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

K-pop (Kore Popu) nedir? BTS grubu hakkında merak edilenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.