Jürgen Klopp: Partiden Sonra Kamyonda Uyandım

Şu an Liverpool’un teknik direktörü olan Jürgen Klopp, 2011 yılında Borussia Dortmund’un başında Bundesliga Şampiyonu olmuştu. Şampiyonluk sonrası kutlamalarda başından geçenleri anlatan Klopp, “Borussia Dortmund’un şampiyonluk kutlamalarında yaşadığım hiçbir şeyi doğru düzgün hatırlamıyorum. Partiden sonra bir kamyon kasasında uyandım. Tek başımaydım.” dedi.

Geçtiğimiz sezon Liverpool ile UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanan ve Premier Lig Şampiyonluğu’nu 1 puan ile kaçıran Jürgen Klopp, Borussia Dortmund ile yaşadıklar şampiyonluk kutlamalarını Amazon’da yayınlanacak olan ‘Inside Borussia Dortmund’ isimli belgeselde anlattı.

Goal’ün haberine göre, bir kamyonda uyandığını ve hiçbir şey hatırlamadığını dile getiren başarılı teknik adam, “Kamyondan indim ve kendimi bir fabrika bahçesinde buldum. Sonra bahçede dolandım, bir adamın silüetini gördüm. O adamın Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke olduğunu fark ettim. Koca bahçede sadece ikimiz vardık.” dedi.

TÜRK SÜRÜCÜYE 200 EURO

Açıklamalarında yaşadıkları olayı anlatmaya devam eden Jürgen Kloop, yola çıkarak Aki Watzke’nin bir pikap durduğunu söyledi ve “Arabayı bir Türk sürüyordu. Aki ona, ‘Bizi İtalyanlar’a götür’ dedi. Adam da ‘Hayır, sizi oraya götürmeyeceğim’ dedi. Aki cebinden 200 euro çıkardı ve ‘Evet, götüreceksin’ diyerek parayı uzattı. Adam parayı görünce ‘Tamam’ dedi. Aki öne oturdu, ben arkaya oturdum. Çok yorgundum, kafamı cama vurup duruyordum. Bir yerden tak tak diye ses geliyordu. ‘Neler oluyor?’ dedim. Hayal gördüğümü sandım ama görmüyordum. Arabanın bagajı tavuk doluydu!” dedi.

BAGAJDA ÖLÜ KOÇ

Klopp’un söylediklerini doğrulayan Watzke, “Bagajda tavuklar vardı, bu doğru. Ancak 3 tane de ölü koç vardı, araba çok kötü kokuyordu. Klopp bunu fark edemedi bile!” dedi.

Klopp bu yaşadıklarından sonra dersini aldığını belirtti ve “Diğer yıl daha iyi geçti. Kendime çeki düzen verdim.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı