adplus-dvertising

Johnson, ‘Türkiye’nin kaçınılmaz küresel liderliği’ için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında dün gerçekleşen telefon görüşmesinin sonrasında İngiltere Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Johnson’ın “Türkiye’nin kaçınılmaz küresel liderliğinden” dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ettiği söylendi.
Takip et
Johnson, ‘Türkiye’nin kaçınılmaz küresel liderliği’ için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Başbakanlık Ofisi, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında dün gerçekleşen telefon görüşmesinin sonrasında yazılı bir açıklama paylaştı. İki liderin, Türkiye ve İngiltere arasında artan ticareti memnuniyetle karşıladığı ifade edildi. Mevcut serbest ticaret anlaşmasını, büyüyen ekonomik ivme üstüne inşa etmek için çalışmaları genişletmeyi umduklarını söyleyen liderler, savunma teknolojisi ve nükleer enerji konularında da yeni işbirliklerinin yapılması konusunda mutabık kaldı.

Johnson’dan Türkiye’ye övgü dolu sözler

Başbakan Johnson, Rusya’nın Ukrayna’ya uyguladığı tahıl ambargosunu kaldırmasında büyük rol oynayan Türkiye’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Türkiye’nin kaçınılmaz küresel liderliğinden” ötürü tebrik eden Johnson, Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlara devam edilmesi gerektiğini belirtti. Öte yandan, Johnson, Ukrayna’na desteğin sürmesi gerektiğinin de altını çizdi. İki lider son olarak birbirlerine iyi dileklerini ileterek, İngiltere ve Türkiye arasındaki ilişkilerinin kuvvetlenerek devam etmesi konusunda anlaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.