Johnson, Trudeau, Macron ve Rutte, Donald Trump ile Alay Etti

Londra'daki NATO zirvesinde İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin, ABD Başkanı Donald Trump ile alay ettikleri iddia edildi.

İngiltere, Kanada, Fransa ve Hollanda liderleri, NATO zirvesi öncesinde İngiltere Kraliçesi tarafından verilen resepsiyonda ABD Başkanı Donald Trump’la alay ettikleri öne sürülen anlar kameraya yansıdı.


İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından verilen resepsiyonda, ABD Başkanı Donald Trump’la alay geçtikleri öne sürüldü.

KRALİÇE TARAFINDAN RESEPSİYON VERİLDİ

Kraliçes tarafından NATO’nun 70. senesi dolayısıyla heyetler onuruna verdiği resepsiyonda dört liderin sohbeti Buckingham Sarayı’ndaki kameralara yansıdı.

​Altyazısı Kanada televizyon Kanalı CBC tarafından hazırlanan görüntülerde Johnson’un Macron’a “niye geç kaldığını sorduğu” duyuluyor.

TRUDEAU DA DALGA GEÇTİ

Konuşmaya müdahale eden Trudeau, “Geç kaldı çünkü ön hazırlığı yapılmamış bir basın toplantısı düzenlemek 40 dakikasını aldı” cevabını veriyor.

Resepsiyondan önce Trump ile Macron arasında gerçekleşen görüşmede medyayla uzun bir soru-cevap biçiminde devam etmiş, her iki liderin NATO stratejisi ve ticaret ile alakalı anlaşamadığı görüşmeye yansımıştı.


MACRON’UN NE DEDİĞİ ANLAŞILMIYOR

Daha sonra İngiltere Prenses Anne ve Rutte’nin yorum yapmadan dinlerken Macron’un görüşmeyle alakalı bir anekdotu anlattığı anlaşılıyor fakat Fransız liderin sırt kameraya dönük olduğu ve çevredeki gürültüden dolayı tam olarak ne dediği duyulmuyor.

Trudeau ise gene şaşırmış bir biçimde müdahale edip, “Ah, evet, evet duyurdu… Ekibinin çenesinin yere düşmesini izlemeliydiniz” yorumunu yaptı.

Dört liderin kimden bahsettiği belirtilmedi fakat birçok kişi, ABD başkanı Donald Trump’tan bahsedildiğini ifade etti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı