adplus-dvertising

Johnson: ‘Hükümet ve parti olarak bir araya gelmeliyiz’

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, lideri olduğu Muhafazakar Parti milletvekilleri tarafından kendisine yönelik yapılan güven oylamasını kazanmasının sonrasında, “Şuanda yapmamız gereken hükümet ve parti olarak bir araya gelmektir” dedi.
Takip et
Johnson: ‘Hükümet ve parti olarak bir araya gelmeliyiz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, lideri olduğu Muhafazakar parti tarafından kendisine yönelik güven oylamasını kazanmasının sonrasında oylama sonucunun “inandırıcı ve kararlı” olduğunu belirtti. Johnson neticelerin açıklanmasının sonrasında yaptığı açıklamada, hükümetin şuanda işe devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Johnson: ‘Hükümet ve parti olarak bir araya gelmeliyiz’

Johnson yaptığı açıklamada, “Meslektaşlarıma bana verdikleri destek için minnettarım. Şuanda yapmamız gereken bir hükümet, bir parti olarak bir araya gelmek. Bu inandırıcı ve kararlı sonucun manası, bir hükümet olarak ilerleyebileceğimiz ve insanlar için gerçekten mühim olduğunu düşündüğüm şeylere odaklanabileceğimizdir.” şeklinde konuştu.

Johnson, “Bu gecenin manası, sokakları ve toplulukları daha güvenli tutmak için yaptığımız şeylerle birlikte, insanlara hayat maliyeti konusunda yardım etmek için ne yapacağımıza odaklanacağımızdır. Bu bize ekonomimizi birleştirme, kuvvetlendirme ve seviye atlama şansı veriyor.” şeklinde konuştu. Johnson, “Yapmak istediğimiz şey, kararlı ve kesin olduğunu düşündüğüm bu anı kullanmak ve gündemimize devam etmektir.” diyerek ekledi

Johnson: “Erken seçimle ilgilenmiyorum”

Johnson, basın tarafından kendisine erken seçimle ilgilenip ilgilenmediğine yönelik yöneltilen sorular karşısında, “Erken seçimlerle asla ilgilenmiyorum. İlgilendiğim şey bu ülke için çalışmak.” biçiminde yanıt verdi. Johnson yaptığı açıklamada, “Başka bir şeye odaklanmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum ve asla erken seçimlerle ilgilenmiyorum. Benim ilgilendiğim şey şu anda bu ülkenin insanları için çalışmak.” şeklinde konuştu.

Johnson: ‘Hükümet ve parti olarak bir araya gelmeliyiz’

Johnson yaptığı açıklamada, “Meclis partisinin aldığı bu kararı memnuniyetle karşılıyorum. Çok uzun zamandır devam eden bir konuda bir neticeye varıyoruz. Ve şuanda birleşme, ilerleme ve insanların önceliklerini yerine getirme kabiliyetine sahibiz ve bunu yapacağız” şeklinde konuştu.

Johnson hakkında yapılan güven oylaması, Johnson’ın 2020 ve 2021’deki Covid-19 kısıtlamaları sırasında kuralları ihlal ettiğinin ortaya çıkması dolayısıyla yapıldı. Muhafazakar Partiden 54 milletvekilinin Parti Komitesine güven oylaması talebinde bulunmasının sonrasında bugün oylamaya tabi tutulan Johnson uzun süredir hem kendi partisinden hem de muhalefetteki öbür partiler tarafından eleştirilerin hedefi olmuştu.
Kısıtlamalarının uygulandığı dönemde Başbakanlık Ofisinde gerçekleştirilen partilere katıldığının ortaya çıkmasından sonra Partygate skandal soruşturması altında soruşturmaya alınan Johnson, daha önce davranışlarından dolayı özür dilemiş fakat istifa etmeyeceğini belirtmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.