adplus-dvertising

Jitomir Belediye Başkanı Sukhomlyn: ‘Rusya, Ukrayna ordusuyla değil tüm Ukrayna’yla savaştığını anladı’

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in batısında yer verilen Jitomir kentinin Belediye Başkanı Sergiy Ivanovych Sukhomlyn, “Rusya, Ukrayna ordusuyla değil bütün Ukrayna’yla savaştığını anladı” şeklinde konuştu.
Takip et
Jitomir Belediye Başkanı Sukhomlyn: ‘Rusya, Ukrayna ordusuyla değil tüm Ukrayna’yla savaştığını anladı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya-Ukrayna savaşında 1 ay geride kalırken, ülkede birçok nokta Rus ordusunun saldırılarının hedefi olmaya devam ediyor. Ülkenin batısı ve doğusu arasında köprü görevi gören ve Avrupa’dan gelen yardımların Ukrayna’nın başkenti Kiev’e ve öbür saldırı altındaki kentlere ulaştırılmasında kilit rol oynayan Jitomir, hemen her gün Rus ordusunun saldırılarının hedefi oluyor. Jitomir Belediye Başkanı Sergiy Ivanovych Sukhomlyn yaptığı açıklamada, kentlerinin her gün vurulduğunu söyleyerek, “Bu 1 aylık savaş, Rus ordusuna ilişkin efsaneleri esassız kıldı. Ukrayna başarılı biçimde Rus ordusunu vuruyor. Jitomir her gün roketlerle vuruluyor. Dün de roketlerle vuruldu. Çünkü şehrimizde oldukça fazla askeri üs var. Jitomir’de Avrupa’dan gelen oldukça fazla insani yardım toplanıyor. Jitomir’den öbür bölgelere yardımlar dağıtılıyor. Bu yüzden işgalciler için Jitomir’in lojistiğini bozmak çok mühim” şeklinde konuştu.

“Ruslar, onları çiçeklerle karşılayacağımızı düşündü”

Ukrayna halkının Rus ordusuna direndiğini söyleyen Sukhomlyn, “Rusya Ukrayna’ya girdiğinde onları bazı kentlerde çiçeklerle karşılayacağımızı düşündü. Fakat Rusya aşağı yukarı bütün kentlerin saldırılara karşı direnip savaştığını gördü. Halk onları çiçeklerle karşılamıyor, meydanlara inip Rusların kentlerini terk etmeleri için protesto ediyor. Rusya, Ukrayna ordusuyla değil bütün Ukrayna’yla savaştığını anladı. Bundan dolayı Rusların şu anki yöntemi sivilleri korkutmak ve evlerini yıkmak. Bu Şekilde bir vaziyette insanlar daha da çok birbirine kenetleniyor. On binlerce insan ülkesini korumak için Ukrayna ordusuna katıldı. Jitomir’de okullar vuruldu, hastaneler, anaokulları ve evler hasar gördü. Sivil alanlar vuruldu” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.