jigolo olacaksın vaadiyle kurbanların çıplak fotoğraflarını çekip tehdit ediyorlar!

Jigololuk vaadiyle ortalama 100 bin kişiyi dolandıran ve bazı mağdurlara şantaj yapan çeteyle alakalı son dakika bilgileri kan dondurdu. Siber Polislerin gerçekleştirdiği operasyonla çökertilen çetenin bir internet kafede çalışan 22 yaşındaki mağduru E.A., bir arkadaşının para kazanma vaadiyle kendisini kandırdığını anlattı.
Takip et
jigolo olacaksın vaadiyle kurbanların çıplak fotoğraflarını çekip tehdit ediyorlar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Jigolo yapma vaadiyle 100 bine yakın kişiyi dolandıran, bazı mağdurlara şantaj yapan ve İstanbul Siber Polisleri’nin operasyonuyla çökertilen çetenin bir internet kafede çalışanı olan 22 yaşındaki mağduru E.A., yakın bir arkadaşının “Çok para kazanırsın” tavsiyesi üstüne çetenin açtığı internet sitesine girdiğini ve o arkadaşının da çete mensubu olduğunu öğrendiğini anlattı.

Daha ilk an 1000 TL yatırdım

Mağdur E.A. yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Bin lira para yatırarak internet sitelerine mensup oldum. Önce kişisel bilgilerimi aldılar. Daha sonra benden özel fotoğraflar yollamamı istediler. Ben de gönderdim.

Çıplak fotoğraflarımı alıp beni tehdit ettiler

“Fotoğraflarımla ‘Seni yakınların, ailen ve çevrene rezil edeceğiz. Demek jigolo olmak istiyorsun. Sen kim jigolo olmak kim?’ diye para talep ettiler ve ‘Para yatırmazsan ailene vaziyeti anlatırsın’ diye şantaj yaptılar. Dolandırdılar; dalga geçtiler, bir de şantaj yaptılar. Dolandırıcılara ‘Param yok’ dedim. Bankadan bana 20 bin lira kredi çektirdiler.” sözleriyle anlattı.

jigolo olacaksın vaadiyle kurbanların çıplak fotoğraflarını çekip tehdit ediyorlar!

Veri tabanı kurmuşlar

100 bin kişilik özel bir veri tabanı yarattıkları öne sürülen çete mensuplarının; E.A. gibi çok sayıda mağduru şantaj yoluyla ikinci hatta üçüncü kez dolandırdığı da öne sürülüyor. Mağdurların meslek, iletişim ve fiziksel nitelikleri gibi bilgileri toplayıp fişlemeler yapan çetenin mağdur profili de çıkarıldı.

Jigolo olmak isteyenlerin yaş ortalaması 24

İstanbul Siber Polisleri’nin tespitlerine göre çeteye para kaptıran ve dolandırılan mağdurların yaş ortalaması 24… Operasyonda ele geçirilen ve muhafaza altına alınan sekiz bilgisayarın 1’inden 13 bin kişinin verilerinin çıktığı söylendi.

jigolo olacaksın vaadiyle kurbanların çıplak fotoğraflarını çekip tehdit ediyorlar!

Çete mensuplarının mağdurları hazırladıkları kataloglarla tuzağa düşürdükleri de söylenmişti. Gözaltına alınan zanlılardan 7’si cezaevine yerleştirilmiş, öbür şüpheli ise “Adli Kontrol” kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.