Jet Fadıl Akgündüz Yurt Dışı Yasağının Kaldırılmasın İstedi

Nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan "Jet Fadıl" lakaplı Fadıl Akgündüz, yurt dışı çıkış yasağını kaldırılmasını istedi.
Takip et
Jet Fadıl Akgündüz Yurt Dışı Yasağının Kaldırılmasın İstedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, tutuksuz sanık Fadıl Akgündüz hazır bulundu.

Duruşmada, içlerinde Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve amcası Osman Kaan’ın da yer aldığı 19 kişinin ifadesi alındı.

EKONOMİNİN BOZUK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Duruşmada söz alan tutuksuz sanık Fadıl Akgündüz, halihazırdaki ülkenin bozuk ekonomik halinden sebeple bekleme süreci içinde olduklarını ve projelerinin yüzde 80’ini bitirdiklerini ifade etti.

Akgündüz, “Ekonominin bozuk olmasından sebeple yatırımcı bulmakta zorluk yaşıyoruz. Yabancı yatırımcılarla konuşabilmem için yurt dışına gitmem lazım. Bu sebeple yurt dışına çıkış yasağımın kaldırılmasını istiyorum.” dedi.

MAHKEME HEYETİ TALEBİ KABUL ETMEDİ

Bunun ardından mahkeme başkanı, “Soyut söylemlerle bu yapılmaz. Böyle bir durum var ise somut kanıtlarla istek yapmanız lazım.” dedi.

İsteklerin alınmasının sonrasında ara kararını veren mahkeme heyeti, Akgündüz’ün yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması isteğini kabul etmedi.

Gene müşteki avukatların Akgündüz’ün tutuklanması doğrultusundaki isteğini de kabul etmeyen mahkeme, duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.