Jason Derulo, Survivor 2021’de şarkı söyleyecek!

Jason Derulo kaç yaşında, nereli? Dünyaca ünlü star Jason Derulo Survivor 2021'ye damgasını vuracak. Birleşme partisine katılacak olan ünlü şarkıcı sahneyi şarkılarıyla yıkıp geçecek. Ünlü şarkıcının hayranları şimdiden Survivor 2021 ile ilgili araştırmalarına başladı bile. Derulo'yu tanımayan Survivor hayranları ise ünlü şarkıcı ile alakalı Jason Derulo kimdir? diye araştırmaya koyuldu bile.
Takip et
Jason Derulo, Survivor 2021’de şarkı söyleyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Survivor Birleşme Partisinde bu akşam Jason Derulo sahne alıyor. Wego Wego, Talk Dirty gibi hitlere imza atan Jason Derulo bu akşam Survivor yarışmacıları için Dominik’e geliyor. İşte Jason Derulo hakkında bilgiler…

Jason Derulo kimdir?

Jason Derulo, 21 Eylül 1989’da Florida’daki Miami şehrinde Haiti Kreolü, Fransızca ve İngilizce konuşabilen Haitili anne-babanın oğlu olarak dünyaya geldi. Esas soyadı Desrouleaux olan sanatçı, bunu okunması kolay bir hale getirmek üzere Derulo haline getirdi.

Cash Money Records’taki kimi sanatçıların müziklerinde yapımcılık ve söz yazarlığı görevi üstlendikten sonra Derulo, Beluga Heights isimli firmayla anlaşma imzaladı. Bu firma Warner Music Group’un bir parçası olduktan sonra sanatçı ilk tekli çalışması olan “Whatcha Say”i yayımladı. Eser büyük başarılar göstererek iki milyondan fazla satarak ABD’de iki defa platin plaket elde etti. Şarkı bunun yanında Amerikan müzik listesinde bir, Birleşik Krallık müzik listesinde üç numaraya kadar yükseldi. Sonrasında “In My Head” isimli şarkıyı satışa sunan sanatçı, bu iki şarkının da Jason Derulo ismindeki ilk albümünde yer alacak olan şarkılar olduğunu söyledi.

Derulo, beş yaşından itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Öyle ki, sekiz yaşında “Crush on You” ismindeki ilk şarkısını besteledi. Sanatçı gençliğini opera, tiyatro ve bale gibi güzel sanatlarla uğraşarak geçirdi. Bu sıralarda Florida’daki Fort Lauderdale’de yer verilen Dillard Lisesi’ne devam etti. Sonraları New York’taki Amerikan Müzik ve Drama Akademisi’nden mezun oldu.

On iki yaşına geldiğinde Derulo, gelecekteki menajeri olacak olan Frank Harris ismindeki bir öğretmenle tanıştı. Harris, sanatçıya sevdiği bir Spor dalı olan basketbol konusunda da yardımcı oldu.

Jason Derulo müzik kariyeri

Derulo on altı yaşından solo yaşamından önceki döneme kadar Diddy, Lil Wayne, Danity Kane, Donnie Klang, Sean Kingston, Cassie ve Lil Mama gibi adların şarkıları için söz yazarlığı üstlendi. Akademiyi bitirip, müzik ve tiyatro kabiliyetlerini geliştirdikten sonra sanatçı, 2006’daki Showtime at the Apollo isimli televizyon gösterisinde birinci olarak ödül kazandı. Derulo bir müddet sonra albüm yapımcısı J.R. Rotem tarafından keşfedildi. Bu olayı Beluga Heights ve Warner Bros. Records isimli firmalarla imzalanan anlaşmalar izledi.

Derulo’nun müzik kariyeri 2007’de Birdman’in Bossy şarkısında yaptığı düetle başladı. Haziran 2009’a gelindiğinde yayımladığı ilk solo şarkı olan “Whatcha Say” ile geniş bir tanınırlık elde etti. J.R. Rotem ve Fuego tarafından yapımı üstlenilen şarkıda Imogen Heap’in “Hide And Seek” şarkısından örnekler kullanıldı. 30 Ağustos 2009’da elli dördüncü sıradan Amerikan müzik listesine giren şarkı, 14 Kasım 2009’da da bir haftalığına zirveye yükseldi.

Derulo’nun ikinci teklisi “In My Head” aynı listeye altmış üçüncü sıradan girdi. Bu iki şarkının da bulunduğu Jason Derulo isimi verilen ilk albümün 2 Mart 2010 tarihinde yayımlanması planlanmaktadır. Sanatçı albümün yayımlanmasından önceki dönemde Lady Gaga’nın 2009–2010 dönemindeki The Monster Ball Tour isimli konser turnesinin açılış grupları arasında konserler vermeye başladı.

Derulo’nun üçüncü teklisi olan “She Fly’s Me Away”, Hans Zimmer’ın meşhur The Rock filminin şarkıları arasında yer verilen “Hummell Gets the Rockets” isimli eserinden örnekler içermektedir.

Jason Derulo albümleri

2010: Jason Derulo

2011: Future History

2013: Tattoos

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.