adplus-dvertising

JASAT, göçmen kaçakçılarına nefes aldırmıyor: 11 gözaltı

Van İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından yapılan operasyonda, Gevaş ilçesinde 11 şüpheli düzensiz göçmen organizatörü yakalandı.
Takip et
JASAT, göçmen kaçakçılarına nefes aldırmıyor: 11 gözaltı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada. Gevaş Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl jandarma Komutanlığına bağlı JASAT tarafından göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti suçlarının önlenmesi ve Van ili genelinde bu suçu organize eden şahısların tespiti ve yakalanması çerçevesinde yapılan istihbari çalışmalar yapıldığı söylendi.

JASAT, göçmen kaçakçılarına nefes aldırmıyor: 11 gözaltı

Açıklamada, “İstihbari çalışmalar sonucunda, Van ili Gevaş ilçesinde ikamet etmekte olan ve Göçmen Kaçakçılığı suçunu yüksek meblağlar karşılığında organize eden 11 şüpheli 24 Mayıs 2022 günü icra edilen eş zamanlı operasyonlar sonucunda yakalanmışlardır. Devam eden soruşturma çerçevesinde son olarak göçmen kaçakçılarına finansal ve lojistik destek sağlayan M.D adlı şahıs, 7 Haziran 2022 tarihinde, yapılan operasyon sonucunda yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Van Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalar, gene halkımızın desteğiyle daha da kuvvetli ve kararlı bir biçimde kesintisiz olarak devam edecektir” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.