Japonya’ya gelen turistlerin harcamalarına destek verilecek!

Corona virüsüyle mücadelede önemli atılımlar yapan Japonya'dan flaş bir açıklama geldi. Japon basınına konuşan Japonya Turizm Ajansı Başkanı, 18 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldığını ve ülkeyi ziyaret eden turistlerin harcamalarının yarısının ödeneceğini duyurdu.

16 binden fazla corona virüsü vakasının görüldüğü Japonya’da, ekonomiyi canlandırmak için kritik bir karar alındı. Ülke genelinde karantina ve OHAL uygulamasının kaldırıldığı Japonya’nın turizm hakkında en yüksek mercilerinden olan Japonya Turizm Ajansı, ekonomiyi canlandırmak için dev bir bütçe ayrıldığını açıkladı.

The Japan Times adlı gazeteye konuşan Hiroshi Tabata, 18 milyar dolarlık bir plan hazırlandığını ve ülkeye giriş yapan yabancı turistlerin harcamalarının yarısının bu bütçeden karşılanacağını duyurdu.

TEMMUZDAN İTİBAREN BAŞLAYABİLİR

Henüz planın ayrıntıları açıklanmazken Temmuz ayında bu uygulamanın başlatılabileceğini açıkladı.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, geçen hafta OHAL uygulamalarının devam ettiği Tokyo ve öbür bölgelerdeki yasakları da kaldırma kararı almıştı. Abe yaptığı açıklamada, ülkesinin corona virüsüyle mücadelede iyi bir performans sergilediğini açıklarken, salgının henüz bitmediğini vurgulamıştı.

126 milyon nüfuslu Japonya’da resmi verilere göre 16.433 toplam vaka ve 784 ölüm kayıtlara geçti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı