adplus-dvertising

Japonya’daki açık artırmada 1 kilogram çay 226 bin liraya satıldı

Japonya’da özel olarak yetiştirilen ve elle işlenen 1 kilogram yeşil çay açık artırmada 1.96 milyon Yen’e (ortalama 226 bin lira) alıcı buldu.
Takip et
Japonya’daki açık artırmada 1 kilogram çay 226 bin liraya satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Japonya’nın Shizuoka eyaletinde yetiştirilen ve işlenen yeşil çay yaprakları sezonun ilk açık artırmasında meraklıların beğenisine sunuldu. Fujinomiya bölgesinden elde edilen özel imalat çayların yanı sıra normal kalitedeki ürünlerin de satışa çıktığı müzayedede tüccarlar en kaliteli çayları alabilmek için kıyasıya yarıştı. Sabah erken saatlerde başlayan açık artırmada en yüksek teklif ise Fujinomiya bölgesinden toplanan ve tamamen elle işlenen 1 kilogramlık yeşil çaya verildi. Renk, koku ve yaprak biçimiyle öne çıkan 1 kilogramlık kurutulmuş yeşil çay, 1.96 milyon Yen’e (ortalama 226 bin lira) alıcı buldu. Shizuoka Japon Çayı Pazarı Başkanı Yasuhide Uchino, devamlı artan yakıt ve hammadde fiyatlarına karşın tüketicilere lezzetli çay sunmak için çalışmayı sürdürdüklerini belirtti.

Japon kültüründe mühim yere sahip olan yeşil çay, ülkede en çok tüketilen içeceklerin başında geliyor. Shizuoka eyaleti ise ülkenin en kaliteli ürünlerinin bölgede yetiştirilmesi sebebiyle yeşil çayı ile meşhur olarak biliniyor. Japonya, özel imalat meyve, sebze gibi ürünlere ödenen rekor fiyatlarla sık sık gündeme geliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.