Japonya’da yer yerinden oynadı ama sadece 26 kişi yaralandı

Uzakdoğu ülkesi Japonya'da dün meydana gelen VE büyüklüğü 6,7 olarak açıklanan sarsıntıda ölen olmadığı ve 26 kişinin yaralandığı belirtildi.

Uzakdoğu ülkesi Japonya dün meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremle sarsılmıştı. Tokyo kaynaklarının aktardığına göre bugün ortaya çıkan bilançoya göre sarsıntıda 1’i ağır olmak üzere en az 26 Japon yaralandı. .Henüz resmi kayıtlara geçmiş bir ölüm olayı ise bulunmuyor. İlk olarak 6,8 olarak açıklanan depremin büyüklüğü ise ardından yapılan yeni açıklamayla 6,7 büyüklüğüne çekilmişti. ABD kaynakları ise yerin yaklaşık 12 kilometre altında meydana gelen sarsıntının büyüklüğünü 6,4 olarak açıklamış ancak ardından bir düzeltme geçmemişti.


10 BİN EVDE ELEKTRİK KESİLDİ

Depremin hemen ardından güvenlik güçlerince yapılan tsunami uyarısı ise tehlikenin geçmesi ile birlikte kaldırılmıştı. İlk yapılan açıklamada beklenen tsunami boyunun 1 metreyi geçebileceği ifade edilmişti. Niigata ve Yamagata kentlerinde en az 10 bin evde elektrik kesintisi yaşanmış, otobüs ile tren seferleri durma noktasına gelmişti. Yapılan açıklamaya göre kentlerdeki bu aksaklıklar bir gün içinde giderildi ve hayat normale döndü. Hükümet yetkilileri evleri yıkılan vatandaşlarına yardım etmek için ise hemen harekete geçti. Uzmanlara göre, büyük sayılabilecek bu depremlerde can kaybı yaşanmamasının ana nedenleri Japonların yaptığı sağlam binalar ve ülkede çocukluktan itibaren her vatandaşa verilen sıkı deprem eğitimi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı