adplus-dvertising

Japonya’da halk sığınaklara indi, Kuzey Kore füze fırlattı!

Japonya, Kuzey Kore'nin bir füze fırlattığını açıklayarak, vatandaşlarına sığınaklara gitme uyarısı yaptı.
Takip et
Japonya’da halk sığınaklara indi, Kuzey Kore füze fırlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Kore ile ABD, askeri tatbikatları hızlandırırken Kuzey Kore, yaptığı açıklamada, Pyongyang’ın silah testlerinin bir parçası olarak tanımlanamayan bir Balistik Füze fırlattığını söyledi.

Japonya, Kuzey Kore’nin balistik füze fırlattığını bildirdi. Japon yetkililer, balistik füzenin Japonya’nın 3 bin kilometre uzağına, Pasifik Okyanusu’na düştüğünü açıkladı.

‘DÜŞEN NESNELERE YAKLAŞMAYIN’

Japonya sahil güvenliği, şüpheli bir Kuzey Kore balistik füzesinin fırlatıldığını doğrulayarak, denize düşmüş olabileceğini belirtip gemileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Açıklamada, “Balistik füze denize düşmüş gibi görünüyor. Bu sebeple düşen nesnelere yaklaşmayın’ denildi.

‘BİNALARI TAHLİYE EDİN’

Kuzey Kore’nin balistik füze denemesinin ardından Japonya’nın bazı bölgelerinde alarm verildi. Acil çağrıda, “Lütfen binaları tahliye edin” denildi. Ulusal yayın kuruluşu NHK, uyarının ülkenin iki kuzey bölgesi için geçerli olduğunu söyledi.

Hemen kaydolup 100.000 ABD Yeşil Kart Çekilişi talihlisinden biri olma şansını yakalayın!Global USAAxess’e başvur 1800 TL’ye varan chip-para kazan!Akbank  by Taboola

JAPONYA’DAN ‘ACİL’ TOPLANTI

Ulusal Güvenlik Konseyi acil olarak toplandı. Japonya Başbakanı Fumio Kişhida, Kuzey Kore’nin füze denemesini barbarlık olarak niteledi ve kınadı.

KUZEY KORE’DEN REKOR

Nükleer silahlara da sahip Kuzey Kore, geçen hafta dört kez kısa menzilli balistik füze denemesi de dahil olmak üzere bu yıl rekor düzeyde test gerçekleştirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.