adplus-dvertising

Japonya’da 2 metrelik yılan sahibinden kaçarak kayıplara karıştı

Japonya’nın Okayama eyaletinde 2 metre uzunluğundaki piton yılanı sahibinin arabasından kaçtı. Dev yılanı aramak için seferber olan yetkililer, pitonun zehirli olmamasına karşın ısırabileceği uyarısında bulundu.
Takip et
Japonya’da 2 metrelik yılan sahibinden kaçarak kayıplara karıştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Japonya’nın Okayama eyaletine bağlı Kurashiki şehrinde, evcil olarak beslediği 2 metro uzunluğundaki pitonu geçici olarak bir tanıdığına bırakan ve 15 Nisan’da geri alan yılanın sahibi, aynı gün 22.00 sularında otomobil ile evine döndü. Önce çantalarını taşımak için eve giden şahıs, geri döndüğünde ise yılanın otomobilde olmadığını fark etti. Dev pitonu kendi çabalarıyla bölgede arayan yılan sahibi, netice alamayınca dün 16.00 sularında polise başvurdu. Kayıp ihbarının sonrasında yetkililer dev pitonun bulmak için alarma geçti. Bölge sakinlerine dikkatli olma çağrısı yapılırken, yılanın zehirli olmadığı fakat gene de ısırabileceği uyarısında bulunuldu.

Benzeri meydana gelmişti

Japonya’da evde beslenen 3.5 metre uzunluğundaki bir piton geçtiğimiz senenin Mayıs ayında kafesinden kaçmış, olayın sonrasında Kanagawa eyaletinde güvenlik alarmı verilmişti. Karşılaştığı kişileri boğabileceğinden endişe edilen yılan 17 gün sonra sahibinin yaşadığı evin tavan arasında bulunmuştu. 13 kilo ağırlığındaki dev yılanın bulunmasıyla bölge sakinleri rahat bir nefes almıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.