Japonya Tayfundan Kalan Yaralarını Sarıyor

Faxai Tayfunu ile vurulan Japonya’da 450 bin eve halen elektrik verilemiyor.

Faxai Tayfunu’nun vurduğu Japonya, yaralarını sarmaya çalışıyor. 450 bin binaya halen elektrik verilemezken, yaşanan elektrik kesintisinden kaynaklı olarak ülkede 2 kişi hayatını kaybetti.

Pazartesi günü Faxai Tayfunu ile sarsılan Japonya, halen tayfun kaynaklı elektrik kesintisiyle mücadele etmeye devam ediyor. Çarşamba sabahı itibariyle halen Tokyo yakınlarındaki bazı kentlere elektrik verilemiyor.

Japonya’nın elektrik sağlayıcısı TEPCO tarafından bir açıklama yapıldı ve Chiba eyaletinde 448 bin, Kanagawa eyaletinde 6 bin eve halen elektrik verilemediği belirtildi. Öte yandan şirket gün içerisinde elektriksiz kalan hane sayısını 120 bin seviyesine indirmeyi hedeflediklerini de belirtti.

Öte yandan ülkede elektrik kesintisine bağlı olarak 2 can kaybı da yaşandı. 93 yaşında olan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın ile 65 yaşındaki bir erkeğin yaşadıkları evlerde karanlıktan dolayı hayatlarını kaybettikleri Japon medyasında yer aldı. Polis yetkilileri ise medyanın aksine yaşlı insanların elektriksizlikten değil, sıcaklardan öldüklerini iddia ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı