adplus-dvertising

Japonya Başbakanı Kishida’dan Kraliçe Elizabeth için taziye mesajı

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, 96 yaşında yaşamını yitiren İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in ölümünden derin üzüntü işittiğini söyleyerek İngiliz kraliyet ailesine, İngiliz hükümetine ve İngiliz halkına başsağlığı diledi.
Takip et
Japonya Başbakanı Kishida’dan Kraliçe Elizabeth için taziye mesajı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in 96 yaşında yaşamını yitirmesi uluslararası kamuoyunda geniş yankı bulurken, dünya liderlerinden taziye mesajları gelmeye devam ediyor. Japonya Başbakanı Fumio Kishida yaptığı açıklamada Kraliçe Elizabeth’in ölümünden derin üzüntü işittiğini söyleyerek İngiltere hükümeti ve halkına başsağlığı diledi.

“Kraliçe Elizabeth, Japonya’nın İngiltere ile bağlarının güçlendirilmesine büyük katkıda bulundu” diyen Kishida, Kraliçenin ölümünün uluslararası toplum için büyük bir kayıp olduğunu dile getirdi. “Ölüm haberi beni derinden üzdü” ifadelerini kullanan Kishida, “Japonya hükümeti, İngiliz kraliyet ailesine, İngiliz hükümetine ve İngiliz halkına en içten taziyelerini iletiyor” şeklinde konuştu.

96 yaşında yaşamını yitirmişti

Kraliçe Elizabeth dün 96 yaşında yaşamını yitirmiş, Kraliyet ailesinden yapılan açıklamada, “Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral’da huzur içinde hayatını kaybetti” ifadesi kullanılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.