adplus-dvertising

Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı bağlı ekipler, İnebolu’nun Evrenye köyünde, 27 Haziran’da meydana gelen selde boğulmaktan son anda kurtarılan yaşlı vatandaşın evini de temizledi. Yaşlı adam, jandarmanın kendisi için koşturduğunu söyleyerek, gözyaşlarına boğuldu.
Takip et
Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

27 Haziran tarihinde metrekareye ortalama 160 kilogram yağış düştüğü Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde taşan dereler nedeniyle ev ve işleri ile sular altında kalırken yüzlerce insan evlerinde mahsur kaldı. Selin ilk meydana geldiği gün İnebolu ilçesi Evrenye köyünde yaşayan 88 yaşındaki Salim Aslan, sel suları sebebiyle akıntıya kapıldı.

Köyde tedbir maksatlı bulunan İnebolu İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Uzman Çavuş Erhan Ceylan, Salim Aslan’ın sel sularına kapıldığını görür görmez suya atladı. Yoğun sel suları ile de mücadele eden uzman çavuş, iş makinesinin de yardımıyla Salim Aslan’ı kurtararak güvenli bölgeye taşıdı.

Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı

Güvenli bölgeye taşınan Aslan’a jandarma ekipleri tarafından kuru giysi ve yiyecek verildi. Jandarma ekipleri Salim Aslan’ın evini temizlemek için tekrardan Evrenye köyüne gitti. Jandarma ekiplerini karşısında gören Aslan gözyaşlarını tutamadı.

“Jandarmalar beni kurtarıp kahveye götürdü

Kastamonu Jandarma İl Komutanlığına bağlı komandolar Salim Aslan’ın evinin bahçesini ve deposunu temizledi. Selde yaşadığı anları anlatan Salim Aslan, “ Ekipler geçen yıl de geldiler, bu yıl de geldiler. Allah askerimizden, polisimizden ve her şeyimizden razı olsun. Ben burada yalnız bir adamım. Ben evimin balkonundaydım, su kahveyi yıkıp benden tarafa dönünce ben içeride korktum. Üzerimde bir adet şort vardı. Şortla birlikte beni kurtardılar. Jandarmalar beni kurtarıp kahveye götürdüler, bana kahvede bir kahve içerdiler. Ondan sonra onlar gittiler, ben de eve geldim. Ama içeriye giremiyordum. Burası tamamı çamur olmuştu. İlk önce korkmadım, ama sonradan can tatlı olduğu için korktum. 4 adet oğlum var, ama tamamı Avrupa’dalar. Ben Avrupa’da çalıştım. Allah polisimizden de, askerimizden de razı olsun” şeklinde konuştu.

Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı

“Jandarmamız yaralarımızı sarmaya çalışıyor; Tamamı benim için koşturuyor”

4 adet oğlunun olduğunu ve oğullarının tamamının Avrupa’da olduğunu söyleyen Salim Aslan, 2 tarafını da askerlerin sardığını belirterek, “Ben evde balkonda bekliyordum. Su çok değildi, su köşedeki kahvenin duvarını yıkınca oradan su benden tarafa dönünce korktum. O zaman üzerimdekileri evin içerisine attım. Kapıdan çıktım. Çektim kapıyı gittim. Oraya kadar yürüdüm, sonra kepçe geldi. Kaldırdılar, beni aldılar, yukarıya çıkardılar. Göğsüme kadar suyun içindeydim, kepçeden haberim yoktu. Onlar beni kepçe ile kaldırdılar. Jandarmalar beni aldılar, yukarıya götürdüler. Allah bin kere razı olsun. Rabbim Hükümetimizden de razı olsun. Başka bir şey yapamıyorum. Ben yalnız başımayım. 4 adet oğlum var, ama tamamı Avrupa’dalar, 9 adet torunum var. Ama bak 2 tarafımda askeriye sardı, jandarma var. Orman İşletme Şefliği ekipleri geldi evimizin ön tarafını yıkadılar, temizlediler. Gider suyu çekmiyor. Jandarma ekipleri yaralarımızı sarmaya çalışıyorlar. Tamamı benim için koşturuyorlar” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.