adplus-dvertising

Jandarma’dan kaçak organik gübre operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen bir operasyonda; ucuza temin ettiği organik gübreleri, piyasada daha pahalı satılan lisanslı bir markanın paketlerine doldurup satan 1 şahıs yakalandı. Şahsın Silivri’de bulunan deposunda yapılan aramalarda; 112 ton tescil belgesi ve lisansı bulunmayan organik gübre ele geçirildi. Yakalanan şahsa idari para cezası verildi.
Takip et
Jandarma’dan kaçak organik gübre operasyonu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ekipleri; şüpheli bir şahsın, tarımda kullanılan yüklü miktarda gübreyi Silivri’de bulunan bir depoda stokladığı bilgisini aldı. Yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda; zanlının ucuz yollarla temin ettiği ve lisans süresi dolmuş gübreyi, piyasada daha pahalıya satılan ve lisanslı başka bir markanın ambalajına doldurduğu belirlendi.

112 ton lisanssız gübre ele geçirildi

Söz konusu depoda arama yapan JASAT ekipleri; lisanslı gübre satan başka bir şirketin ambalajlarına doldurulmuş durumda, 112 ton tescil belgesi ve lisansı bulunmayan gübre ele geçirdi.

Ambalajların sahtesini üretmiş

Ambalajlar üstünde yapılan teknik inceleme sonucunda, ambalajların ve üstündeki barkod numaralarının sahte olduğu tespit edildi. Elinden çıkarmak istediği, lisans süresi dolmuş, ucuz ve kalitesiz gübreyi piyasaya daha pahalı satarak haksız kazanç elde etmek isteyen şahsa idari para cezası da kesilirken, ele geçirilen gübreler Yedi Emin deposuna teslim edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.