Jandarma Sözünü Tuttu, 5 Çocuk Bisikletlerine Kavuştu

Afyon’da jandarma ekipleri “Sürücü Seyahat Karnesi” programı kapsamında, söz verildiği gibi 5 çocuğa bisiklet hediye etti.

Afyon’da hayata geçirilen “Sürücü Seyahat Karnesi” uygulaması kapsamında, jandarma ekipleri 5 çocuğa bisiklet hediye etti.

VALİLİK ÖNÜNDE TÖREN YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesinin devamı niteliğinde olan “Dikkat Sizden Notlar Bizden” projesi kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı’nca düzenlenen “Sürücü Seyahat Karnesi” projesi sonunda Afyon’da 5 çocuğa bisikletleri hediye edildi. Kurban Bayramı süresi boyunca jandarma ekiplerinin dağıttığı formları dolduran çocuklar bisikletlerine kavuştu. Valilik binasın önünde gerçekleştirilen törene Vali Mustafa Tutulmaz da katıldı.

NOTER HUZURUNDA ÇEKİLİŞ YAPILMIŞ

Vali Tutulmaz yaptığı açıklamada, çocukların noter huzurunda yapılan çekilişle bisiklet kazandığını ifade etti. Vali Tutulmaz şöyle konuştu: “Ramazan bayramı süresince yolculuk yapan çocuklarımıza form verilerek bu formun doldurulması istendi. ‘Not sizden, bisiklet bizden’ sloganıyla düzenlenen bir kampanyaydı. Şimdi bu gençlerimiz bu kardeşlerimiz bayramda seyahat süresinde doldurdukları formların sonucu olarak noter huzurunda çekilen bir çekilişle bisiklet kazandılar. Şimdi sizlerin huzurunda bu kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Tüm halkımıza gençlerimize, öğrencilerimize, yavrularımıza trafikte daha dikkatli olmalarını ve kurala uymalarını tavsiye ediyoruz. Yaya geçitlerinde trafiğe uymalarını istiyoruz. Bunu yaparsak hepimiz daha güvenli ortamda seyahat etmiş oluruz.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı