adplus-dvertising

Jandarma karakoluna giderek MİT’çi olduğunu söyleyen 5 kişi gözaltına alındı

Antalya’da jandarma karakoluna giderek Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT üyesi olduklarını belirten 5 kişi sahte arama kararıyla İnterpol tarafından aranan bir kişinin evinde arama ve gözaltı yapılması talebinde bulundu. Yapılan araştırmalarda MİT üyesi olmadığı anlaşılan 5 kişi sahte kimlikle girdikleri karakolda gözaltına alındı.
Takip et
Jandarma karakoluna giderek MİT’çi olduğunu söyleyen 5 kişi gözaltına alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’nın Alanya ilçesi Kargıcak Mahallesi’nde ikamet eden Estonya uyruklu O.R.’nin adresine öğle saatlerinde giden 5 kişi kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) üyesi olarak tanıttı. O.R.’ye MİT üyesi olduklarını belirten 5 kişi İnterpol tarafından aranan eşinin bir saat içerisinden gelmesini, gelmemesi halinde eve jandarma ile gelip arama yapacaklarını ve kendisini gözaltına alacaklarını belirtti. Daha sonra akşam saatlerinde Mahmutlar Jandarma Karakoluna giden C.T. (43), T.A. (54), İ.Y. (58), Ş.T. (51) ve M.D.Ç. (32), kendilerini Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT üyesi olarak tanıttı. Sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Yetkilendirilmiş Savcısı Tamer Güngören imzalı arama kararını göstererek İnterpol tarafından arandıklarını iddia ettikleri Estonya uyruklu O.R.(43), ve eşi H.R.’nin (49), Kargıcak Mahallesi’nde bulunan evlerinde arama yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını talep etti.

Yapılan araştırmalarda şahısların MİT’çi olmadıkları gün yüzüne çıktı

Mahmutlar Jandarma Karakoluna bağlı ekipler Alanya Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda yaptıkları araştırmalarda şahısların ibraz ettiği MİT kimliği ve arama kararının sahte olduğunu tespit etti. Jandarma ekipleri sahte MİT kimliği ile karakola giren C.T., T.A., İ.Y., Ş.T. ve M.D.Ç.’yi gözaltına aldı. Yapılan araştırmalarda M.D.Ç.’nin Antalya Barosuna kayıtlı avukat olduğu, C.T.’nin 30’a yakın suç kaydının bulunduğu fakat aranma kaydının olmadığı öğrenildi. Zanlılar jandarmadaki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edildi.
Öte yandan, İnterpol tarafından aranan H.R, jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmalarda Mavi bültenle arandığı tespit edildi. H.R, işlemlerinin sonrasında Antalya Geri Gönderme Merkezine gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.