Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin: Dağlar Teröristlerden Tamamen Temizlendi

Kıran Operasyonu’na bizzat katılan Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin “Dağlardaki teröristler tamamen temizlendi. Kalan unsurlar varsa temizlenmesi için yine çalışacağız” dedi.

PKK’ya büyük darbe vuran Kıran Operasyonu’na, hücum yeleğini giyerek bizzat katılan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, terörle mücadele konusunda müjde gibi ifadeler kullandı. Dağların terör unsurlarından tamamen temizlendiğini belirten Çetin Paşa, “Kalan unsurlar varsa temizlenmesi için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HERKES BAĞINI BAHÇESİNİ RAHATÇA EKEBİLECEK”

129 tim ve 2 bin 300 komandonun katılımı ile Hakkari, Şırnak ve Van kırsalında devam eden Kıran Operasyonunu yöneten Orgeneral Çetin, terörle mücadele kararlılık vurgusu yaparak şu ifadeleri kullandı:

Ülkemizde vatandaşlarımızın, milletimizin güvenliğini kalıcı olarak tesis edeceğiz. Dağlar teröristlerden tamamen temizlenmiş durumda. Kalan unsurlar varsa en kısa zamanda temizleyeceğiz. Bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz. En kısa zamanda bu bölge, tamamen teröristlerden arındırılarak, yaylalar serbest olacak, köylerimizde herkes bağını, bahçesini rahatça ekip, biçecek. Ülkemizin gelişmesi, zenginleşmesi için var gücümüzle çalışacağız. Yüce milletimizin desteği ve hayırlı dualarıyla, 82 milyonun bize verdiği güven ve itimatla gücümüze güç katarak, mücadelemize ebediyen devam edeceğiz.

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin: Dağlar Teröristlerden Tamamen Temizlendi

Hücum yeleğini giyerek askerlerle birlikte dağlara çıkan Çetin Paşa’ya, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Hacı İlbaş ile Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan da eşlik ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı