Jandarma, Emniyet Kemeri Takan Sürücülere Tatil Hediye Etti

Hatay'da görevli trafik ekipleri sürücülere ilginç bir sürpriz yaptı. Jandarma timleri, kontrollerde emniyet kemerini taktıklarını tespit ettikleri 3 aileye tatil hediye etti.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri, Kurban Bayramı tatili nedeniyle artan trafik kazaları sebebiyle denetimlerini sıklaştırdı. Antakya-İskenderun yolunda emniyet kemeri kontrolü yapan ekipler kurallara uyan 3 aileye Arsuz ilçesindeki jandarma tesislerinde bir günlük tatil hediye etti.


ARAÇ KULLANANLAR ÇOK MEMNUN

Sürücülere ve yolculara çeşitli hediyeler de veren Jandarma timlerinin bu uygulamaları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlan muameleden memnun kaldı.

Trafik kontrolünde hiç beklemediği bir anda tatil kazanan Deniz Güzelyurt, uygulamadan memnun kaldığını dile getirerek, “Kesinlikle trafik kurallarına uyulması gerekir. Emniyet kemerimizi kesinlikle takmamız gerekiyor. Bu uygulamaların arttırılması ve trafik kurallarına uymamız gerektiğini teşekkür ederek teşvik edilmesi güzel bir şey. Ben doktor olarak çeşitli vakalarla karşılaşıyoruz kemer takmayanların özellikle genç yaşlarda ölümleri bizleri üzüyor lütfen kemerimizi takalım” dedi.

“SÜRÜCÜLERİN YÜZDE 70’İ KEMER TAKIYOR”

Hatay İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Astsubay Kıdemli Başçavuş Ramazan Üstüner ise, “İç İşleri Bakanımızın başlattığı kampanya kapsamında vatandaşlar genelde emniyet kemerini takıyorlar. Biz kampanya kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı olarak emniyet kemeri takan 3 sürücüye ailesi ile birlikte Arsuz Jandarma Tesislerinde bir günlük tatil hediye ettik. Yapılan denetimlerde ön tarafta oturan vatandaşlarımızın geneli arka koltukta oturanların ise yüzde 70’inin kemer taktığını gördük. Kurban Bayramı’nda bugüne kadar 1500 vatandaşımız kontrol edilmiş olup 50 vatandaşımıza cezai işlem uygulandı ve 5 araç trafikten men edilerek 3 bin 500 liralık ceza kesildi” ifadelerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı