James Gustaf Edward Le Mesurier’in Evinde Kroki ve Harita Bulundu

İstanbul Karaköy'de evinin önünde ölü bulunan eski İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier'in evinde kroki ve haritalar bulundu.

Beyoğlu Karaköy’deki ofisinin yer aldığı sokakta cansız bedeni bulunan eski İngiliz istihbaratı MI6 ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölümüyle alakalı çok yönlü soruşturma devam ediyor. Bütün ayrıntıların bir bir incelenip, araştırıldığı soruşturma çerçevesinde, Le Mesurier’in 1 senelik eşi ile ikamet ettiği evden harita ve krokiler çıktı.


YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI İÇ KANAMA

Adli Tıp Kurumu’nda gerçekleştirilen ilk otopsisi de sona eren eski ajanın ölüm sebebinin ilk tespitlere göre yüksekten düşmeye bağlı iç kanama olduğu belirlendi.

KAN ÖRNEĞİ ALINDI

James Gustag Edward Le Mesurier’in cansız bedeninde kan örneği alındığı, kanda gerçekleştirilecek laboratuvar incelemesinin sona ermesi ile de kesin ölüm sebebinin tespit edileceği belirtildi. Kanda Le Mesurier’in ölmeden önce hap veya uyuşturucu kullanıp kullanmadığı da incelenecek. Gerçekleştirilen incelemenin önümüzdeki hafta sona ermesinin beklendiği, gelen inceleme neticesinde de kesin ölüm sebebinin olacağı otopsi raporunun düzenleneceği öğrenildi.

EVİNDE KROKİ VE HARİTALAR BULUNDU

Olayın sonrasında polis birimlerinin, Le Mesurier’in 1 senelik eşi ile ikamet ettiği evde gerçekleştirdiği araştırmada harita ve krokiler bulunduğu öne sürüldü. Harita ve krokilerin nereye ait olduğu ise incelenirken, soruşturmaya İstanbul Cinayet Büro Amirliği’nin haricinde Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri de dahil oldu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı