Jahrein’in gerçek adı nedir? Jahrein kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Oynadığı oyunları Twitch canlı yayınından aktararak geniş bir hayran kitlesine ulaşan Jahrein ismindeki sosyal medya fenomeni, özellikle gamerların yakından tanıdığı bir isimdir. Erzurum oyunuyla alakalı yaptığı yorumlar çok beğeni alan Jahrein, oyundaki sahnelerle alakalı bilgi verdi.
Takip et
Jahrein’in gerçek adı nedir? Jahrein kimdir, kaç yaşında ve nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oyunda çalan müziğin, kütükleri kesme sahnesinin çok iyi ayarlandığını belirten Jahrein, sobanın odayı ısıtmamasının da kendisini eskilere götürdüğünü aktardı. Erzurum oyununda ayıyla karşılaşmasından da bahseden Jahrein, yaşadığı mücadelenin kendisini çok etkilediğini söyledi.

JAHREİN KİMDİR, GERÇEK ISIMI NEDİR?

Gerçek ismi Ahmet Netice olan Jahrein, sosyal medyada yaptığı canlı yayınlarla tanındı. Sosyal medya fenomeni olan Jahrein, Twitch yayınlarında kısa zaman içerisinde binlerce aboneye ulaşmayı başardı.

Gamerlık (Oyuncu) ve yayıncılık kariyerine kısa zaman önce sunuculuğu da ekleyen Jahrein, yaptığı Twitch yayınlarıyla Hadi’nin ‘Gamer özel’ bölümlerini de sunmaya başladı.

1988’de İstanbul’da doğan Jahrein, okul yıllarının arkasından Polonya’ya yerleşti. Kısa bir müddet burada kalan Jahrein, Youtube yayıncılığının popüler olmaya başladığı zamanlarda ilk başta Youtube’a arkasından da Twitch’e içerik üretmeye başladı.

Twitch’te Türkiye’de en fazla izleyiciye kitlesine ulaşan hesaplar arasında yer verilen Jahrein, Youtube’da 450 bin civarı abone sayısına sahiptir. 8 saate varan yayınlarıyla geniş bir kitleye ulaşan Jahrein, canlı yayında Erzurum oyununu oynadı.

Jahrein’in gerçek adı nedir? Jahrein kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bu oyunu oynarken oyundaki beğenmediği noktalardan ve hatalardan bahseden Jahrein, oyundaki mekanikleri beğenmediğini, oyunun çok basit bir biçimde yapıldığını ve bazı görsellerin öbür oyunlardan kopyalanmış olabileceğini öne sürdü. Odun toplarken kütüğe vurduğunda hiçbir parçalanma animasyonun olmaması ve yönünü ters yöne çevirse dâhi kütüğe vurmayı sürdürmesi gibi ayrıntıları anlatan Jahrein, oyunda bir ayı saldırısında silahla ayıyı vurmasına rağmen öldükten sonra oyundan çıkarak oyunun Türk oyun tarihinin en iyi yapımlarından biri olduğunu savundu.

Cami ve muhtelif evlere yaklaşıldığında çalan saz ezgisinin bu sene Game Awards’ta en iyi ses/soundtrack alanında birinciliğe yerleştireceğine inandığını belirten Jahrein, oyunun başlangıcının harika olduğunu belirtti.

Oyunda Erzurum köylerine çok meteor yağdığını ve gökte kuzey ışıkları oluştuğu bilgisini paylaşan Jahrein, imamın mezarının kazıldığı sahnede gözyaşlarını tutamadığını kaydetti.

Çocukken annesinin köy evinde ne hissediyorsan aynısını hissettiğini aktaran Jahrein, sobanın yakılmasına karşın odanın ısınmadığını ve karakterinin donmaya başladığını anlattı. Donmaya başladığını sol alttaki donma göstergesinden anlattığına işaret eden Jahrein, 4-5 domdom mermisi sıkmasına rağmen ayının kuvvetli pençeleriyle her yerini parçaladığını söyledi.

Bu sahnenin gerçekçiliğinden de bahseden Jahrein, aylarca bununla alakalı kâbuslar görebileceğini vurguladı. Jahrein, bu yapım için teşekkür etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.