İznik’te içerisinden su akan lahit mezar çeşme olarak kullanılıyor!

İznik’te ormanlık alan içinde bulunan lahit mezarın içinden su akıyor. Görenlerin şoke olduğu lahit mezarın yanına gelenler, o dakikaları cep telefonu ile kayda almadan ayrılmıyor. Romalı asil bir aileye ait olduğu belirtilen mezarın içinden su akmasının ise ailenin vasiyeti olduğu öne sürülüyor.
Takip et
İznik’te içerisinden su akan lahit mezar çeşme olarak kullanılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Göl, tarla, bağ ve bahçelerinden neredeyse her gün tarih çıkan Bursa’nın İznik İlçesinde ormanlık bir alanda herkesi şok edecek tarihi bir an gerçekleşti. İlçeye bağlı Tacir Mahallesi’nde ormanlık bir alanda üstünde kabartmalar bulunan lahit mezarın çeşme olarak kullanılması herkesi şaşırttı.

ÜZERİNDE 3 KABARTMA BULUNUYOR

Üstünde 3 kabartma bulunan Roma dönemine ait mezar lahdin içinden dışarıya verilen boru ile su aktığını şahit olanları o dakikaları sosyal medya hesaplarından paylaştılar. Arkeologlardan edinilen bilgiye göre lahdin Romalı asil bir aileye ait olduğunu mezarın içinden su akmasının ise ailenin vasiyeti olduğu öne sürüldü.

“DAHA ÖNCE BU ŞEKILDE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Köylüler ise 150 senedir buradan su aktığını, bölgeye ise ‘Aşa Dere’ adını verdiklerini ifade ettiler. Bölgeye izci olarak giden Berkman Atasever, “Ben izci olarak buraya geldim ve şok oldum. Lahidin içinden su akıyor ve daha önce hiç bu şekilde bir şey görmedim” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.