adplus-dvertising

İzmirli öğrencilerden mezuniyet coşkusu

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO) 2021-2022 Akademik Senesi Mezuniyet Töreni, Aşık Veysel Amfi Tiyatro’da coşkuyla kutlandı. 29 farklı programdan mezun olan bine yakın yüksekokul mezunu genç kep atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.
Takip et
İzmirli öğrencilerden mezuniyet coşkusu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni Aşık Veysel Amfi Tiyatro’da kutlandı. Programlar halinde sahneye çıkan gençler diplomalarını aldı. Mezuniyet programı, mezun öğrencilerin sahneye çıkması ve kep fırlatması ile son buldu. Törene, İKMYO Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Erkan Çelik, İKMYO Müdürü Prof. Derman Küçükaltan, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan,akademisyenler ve veliler katıldı. Törende konuşan Dr. Erkan Çelik, bir senede 30’a yakın mesleki iş birliğine imza attıklarını hatırlatarak, meslek yüksekokulları için iş birliklerinin önemine vurgu yaptı.

İzmirli öğrencilerden mezuniyet coşkusu

“Özellikli olarak mezun oluyorlar”

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) İzmir’de ilk olarak ‘İŞKUR Kampüste’ protokolünü İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO) ile imzaladığını belirten Çelik, “İŞKUR arasında yapılan protokolle, ara eleman istihdamında mühim bir adım atmış olduk. Öğrenciler erken dönemde iş kuvveti piyasasını tanıyor ve özellikli olarak mezun oluyor” diyerek konuştu.

Eğitim kalitesi tescillendi”

Her sene eğitim kalitelerini daha da güçlendirdiklerine değinen Çelik, “Bizler gençleri anlıyor ve yatırımlarımızı onlara göre yapıyoruz. Aşçılık programımız için akreditasyon müracaatında bulunduk. Müracaat sonrası gerek fiziki olanaklarımızla gerek müfredatımızla denetlemeye tabi olduk. Denetlemeler sonrası ise Aşçılık programımız akredite edildi. Bu, eğitim kalitemizi tescillemiş olduğumuz manasına geliyor” şeklinde konuştu.

“Gönüllülük çalışmalarını önemsiyoruz”

Öğrencilerin sene boyu birçok gönüllülük çalışması yaptıklarını da ifade eden Çelik, “Farklı programlardan öğrencilerimiz, İzmir ve çevresi için çok güzel sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. Bu gönüllülük çalışmalarını önemsiyoruz. Öğrencilerimiz hangi mesleği icra ediyor olsunlar, devamlı kendilerini yenilemeleri gerekiyor. Gelecekte liderliklerine ihtiyaç duyacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.