İzmirli iş adamına koronavirüs paradan bulaşmış!

İzmir'in ünlü iş adamlarından Süleyman Avinca, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mobilya sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Avinca'nın virüse karşı tüm tedbirleri aldığı, fakat virüsü paradan kaptığı öne sürüldü.
Takip et
İzmirli iş adamına koronavirüs paradan bulaşmış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de mobilya sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Süleyman Avinca, bir süredir Kovid-19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İzmir iş dünyasının sevilen adlarından Avinca ailesi ve kardeşleri tarafından son yolculuğuna uğurlanırken, ortaya ürkütücü bir iddia atıldı. Plazma tedavisi de yapılan fakat buna karşın kurtarılamayan Avinca’nın korona virüsü paradan kaptığı ve böyle hastalandığı öne sürüldü. Bu iddia kesinlik kazanmazken, akıllara virüsün paranın üstünde ne kadar canlı kalabildiği sorusu geldi.

EŞİ TABURCU OLDU

Yurt dışına geçtiğimiz sene gittiği ve koronavirüs önlemleri kapsamında elinden geldiği kadar korunmaya çalıştığı öğrenilen iş adamının, eliyle para saydıktan sonra parmakları ile yüzüne dokunduğu ileri sürüldü. Bu iddia, yakınları arasında da büyük şaşkınlık oluşturdu. Avinca’nın virüsü kaptığının anlaşılmasının sonrasında, devreye hemen filyasyon ekipleri girdi. İzmir Ticaret Odası meclis mensubu olan iş adamı Avinca’nın eşi Aynur Avinca’nın da test neticelerinin olumlu çıktığı fakat uygulanan tedavi sonrası vaziyetinin düzeldiği ve taburcu edilerek evine geldiği öğrenildi. Süleyman Avinca’nın 7-8 aydır yurt dışına çıkmadığı ve her türlü önlemi aldığı söylendi.

KARDEŞİ YOĞUN BAKIMDA

Yeniasır’ın haberine göre: Avinca’nın ölümü başta mobilya sektörü olmak üzere yakınları ve tanıdığı herkesi derinden üzerken, kardeşi Yalçın Avinca’nın da korona virüsün pençesine düştüğü öğrenildi. Yoğun bakım altında tedavisine devam edilen Yalçın Avinca’ya da immün plazma tedavisi uygulanarak kan verildiği ve vaziyetinin iyiye gittiği kaydedildi. Ayrıca, her zaman yaptığı yardım ve iyiliklerle anılan işadamı Süleyman Avinca’nın görev aldığı Ticaret Odası’ndaki arkadaşları da onun için bir klip hazırladı. Arkadaşları, klipte yeri doldurulamayacak Avinca ile ilgili duygularını paylaştı.

‘PARA ELLEYİNCE DİKKAT EDİN’

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu mensubu Prof. Dr. Tevfik Özlü, parada uzun süre virüs kalabildiğinin bilindiğini kaydetti. Prof. Dr. Özlü, “Para üstünde kalan virüsü, elle elledikten sonra ağıza götürmek mümkün. Bunu yapmamak gerekir. Bizim insanımızın alışkanlığı, para sayarken parmaklarını ağzına götürmek. Hiç de hijyenik olmadan yapılan bu hareketle virüs kapılması olasılığı her daim var” şeklinde konuştu.

Koronavirüs Bilim Kurulu Mensubu Prof. Dr. Levent Yamanel de, paraların üstünde çok sayıda virüs barındığına dikkat çekerek, “Cebinizden çıkardığınız parayı sayarken, parmağınızı ağzınıza götürüp tekrar para saymak ve bunu tekrarlamak virüsü kapmak demektir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.