İzmir’e Arabayla Gitmek 400, Uçakla Gitmek 190 Lira

Yeni İstanbul – İzmir Otoyolu tamamen açıldı. İstanbul’dan otomobiliyle gidecek olanlar bu yolculuk için ortalama 400 lira harcayacak. İstanbul’dan İzmir’e gidebilmek için bir gün sonrasına uçak bileti bakanlar ise 190 liraya bilet bulabiliyor.
İzmir’e Arabayla Gitmek 400, Uçakla Gitmek 190 Lira
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni İstanbul – İzmir Otoyolu kullanıma açıldı. İstanbul’dan arabasıyla yola çıkan bir vatandaş, otoyola 256 lira geçiş ücreti ödeyecek. Buna ortalama 150 lirayı bulan yakıt giderleri de eklendiği zaman, cüzdanlar bayağı bir zorlanacak. Öte yandan bir ertesi gün için uçak bileti bakanlar 190 liraya kadar biletler bulabiliyor.

2 KİŞİ YOLCULUK YAPACAKLAR İÇİN UYGUN FİYAT

İstanbul ile İzmir arasını 3.5 saate indirecek olan dev proje hakkında tartışmalar şimdiden başladı. Sosyal medya üzerinden tek kişilik yolculuk yapacaklar için fiyatlar oldukça pahalı bulunurken, 2 veya üstü kişinin tek bir otomobille yapacağı yolculuklar açısındansa fiyatlar uygun bulundu.

Açılışı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul – İzmir Otoyolu Ortak Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Bu yol sayesinde turizm, sanayi hızlanacak. Bu otoyolu inşa eden 22 yıl 4 ay süreyle işletecek olan ortak girişim grubunun ödeyeceği tutar 6.3 milyar lira. Devletin kasasından bir şey çıkmıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.