İzmir’den Sonra Şimdi de Edremit Yanıyor

Balıkesir’in gözde tatil bölgelerinden olan Edremit’te çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Ekiplerin söndürmekte güçlük çektiği alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor.

Balıkesir’in önemli tatil yörelerinden Edremit’te bulunan Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda çıkan yangın söndürülemiyor. Yerleşim alanlarını tehdit eden alevleri söndürmek için ekipler canını dişine taktı çalışıyor.

GÖÇMEN KUŞLAR TELEF OLDU

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de çıkan ve 2 gün boyunca söndürülemeyen yangın yüreğimizi yakarken şimdi de Balıkesir’in gözde tatil yörelerinden Edremit alevlere teslim oldu. Akçay ile Dalyan arasındaki sazlık alanda çıkan ve rüzgarın da etkisiyle yayılan alevler yerleşim alanlarını tehdit etmeye başladı. Dumanların kapladığı çevre yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken göçmen kuşların uğrak noktası olan bölgede birçok kuşun yanarak telef olduğu belirtiliyor.

İzmir’den Sonra Şimdi de Edremit Yanıyor

Orman ekipleri ile itfaiyenin büyük bir özveri ile söndürmeye çalıştığı alevler evlere doğru yaklaşırken bazı vatandaşlar da söndürme çalışmalarına yardım ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı