İzmir’de Yüzde 50 Engelli Gence İş Arkadaşları İşkence Etti

İzmir'in Konak ilçesinde yüzde 50 engelli gence iş arkadaşları streç filme sarıp işkence etti. Cinsel taciz ve darp da olan olayın şaka olduğu söylendi.

İzmir’de yüzde 50 engelli gence, çalıştığı firmadaki arkadaşları tarafından işkenceyi aratmayan kötü muamele gerçekleştirildi. İnsanın vicdanına sığmayan görüntülerde iki kişi, engelli A.H.’yi (18) streç filme sarıp üstüne su döktü, tekme-tokat dövdü ve cinsel tacizde bulundu. Yargıya taşınan olayda, iki kişinin olayı “şaka” olarak tanımlaması ise bu kadarına pes dedirtti.


ENGELLİ GENCE İŞKENCE ETTİLER

İzmir Konak’ta bir pompa firmasında geride bıraktığımız mart ayında olan olayda firmada görev yapan 18 yaşındaki A.H. adlı yüzde 50 engelli genç, akıllara durgunluk veren bir biçimde iş yerinde görev yapan iki kişi tarafından eziyete maruz kaldı. Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde, N.S. ve F.K. adlı kişiler, A.H.’nin bütün vücudunu streç filme sarıp yere yatırdı, sonrasında tekme ve tokat atarak üstüne su döktü. Bu esnada A.H. “Yapmayın” diye bağırırken caniler tavırlarına devam etti. Öte taraftan şahıslardan N.S.’nin engelli gence cinsel tacizde bulunduğu da kaydedildi.

ŞAKA YAPTIK DEDİLER

A.S. adlı ortak arkadaşları tarafından kaydedilen görüntü WhatsApp grubunda yayınlanınca, A.H.’nin eşi R.H. bu paylaşımı görüp suç duyurusu yaptı. A.H. savcılığa verdiği ifadede, kaydedilen görüntülerin uyarısına karşın arkadaş WhatsApp grubunda yayınlandığını ve N.S.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Sanık N.S. ise ifadesinde, A.H. ile her daim “kardeş gibi” şakalaştığını, görüntüleri A.H.’nin talebi ile arkadaşların olduğu WhatsApp grubunda paylaştığını söyleyerek, “Zannediyorum istemeden de olsa şakanın dozunu biraz kaçırdık” dedi. Sanık F.K. da ifadesinde olayın şaka olduğunu söyledi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı