İzmir’de yasaklara uymayan eğlence mekanlarına polis baskını!

İzmir’in Konak ilçesinde, bir gece kulübünde kadına şiddet ihbarı alan polis ekipleri, kapalı olması gereken mekanda eğlence yapıldığı ve 28 kişinin kurallara uymadığını gördü. İkinci olayda ise bir kafeteryaya yapılan baskında önlemlerine uymayan 14 kişinin olduğu belirlendi. 42 kişiye, sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 264 bin 600 lira para cezası kesildi. İşyeri sahipleri ile ilgili adli işlem başlatıldı.
Takip et
İzmir’de yasaklara uymayan eğlence mekanlarına polis baskını!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün saat 21.10 sıralarında bir gece kulübünde yaşandı. Gece kulübünde bulunan bir kadın şiddete maruz kaldığı ihbarında bulundu. İhbar üstüne, bölgeye giden ekipler içeriden seslerin geldiğini işitince zili çaldı. Kapının açılmaması üstüne itfaiyeye haber verildi. İtfaiyenin olay yerine geldiğini duyan çalışanlar kapıyı kendi rızası ile açtı. Polis denetiminde, işyerinin ruhsatının olmadığı, koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması lazımken faaliyetine devam ettiği, içeride bulunan 28 kişinin sosyal mesafe kurallarına uymadığı ve sokağa çıkma yasağının ihlal dildiği tespit edildi. 28 kişiye, 176 bin 400 lira para cezası kesildi. Gözaltına alınan iş yeri sahibi ile ilgili adli işlem başlatıldı.

ADRES FARKLI OLAY AYNI İzmir’de yasaklara uymayan eğlence mekanlarına polis baskını!

Konak’ta ise devriye gezen polis ekipleri saat 02.30 sıralarında bir kafeteryadan sesler geldiğini fark etti. İşletmenin kapısı kapalı olmasına karşın yandaki hanın içerisinden kafeteryaya girildiğini fark eden polis harekete geçti.

İzmir’de yasaklara uymayan eğlence mekanlarına polis baskını!

Kafeye baskın yapan ekipler, içeride 14 kişinin bulunduğunu gördü. Alkol aldıkları da görülen 14 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek ve sosyal mesafeye uymamaktan toplam 88 bin 200 lira ceza kesildi. İşletme sahibi ile ilgili adli işlem başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.