adplus-dvertising

İzmir’de kurtuluş yıl dönümü için hazırlanan platform çöktü: 1 kişi yaralandı

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümü çerçevesinde sahneye çıkması planlanan Tarkan’ın sahne alacağı platform çöktü.
Takip et
İzmir’de kurtuluş yıl dönümü için hazırlanan platform çöktü: 1 kişi yaralandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. senesi kutlamaları için sahne alacak Tarkan konseri öncesi kurulan dev platform büyük bir gürültüyle yıkıldı. 1 kişinin hafif yaralandığı olay sonrası bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, korku dolu anlara şahit olan vatandaş Süleyman Yunus Pirvan, “Platform çökerken buradaydım, öbür sahneyi inceledik sonra buraya doğru geliyorduk yolun ortasında çatının çökmesi ile birlikte sahnenin aşağı doğru çöktüğünü gördüm.Çığlık sesi falan da gelmedi işitmedim” diyerek konuştu.

Yıkılan platform hakkında sosyal medya üstünden açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında meydana gelen kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle alakalı tekrar bilgilendirme yapacağız” açıklamasında bulundu.

İlk belirlemelere göre yıkılan platformda o an çalışan ortalama 40 kişinin olduğu söylendi. Öte yandan, yıkılan platformun kaldırılması için bölgeye vinç ekipleri yönlendirildi.

Megastar Tarkan: “Konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız”

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümünde Tarkan’ın vereceği konser öncesi kurulan platform büyük bir gürültüyle çöktü. Konuyla alakalı sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan meşhur sanatçı Tarkan, “İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” ifadelerini kullandı.

İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümünde 9 Eylül tarihinde Cumhuriyet Meydanında sahne alacak olan meşhur sanatçı Tarkan’ın vereceği konser öncesi kurulan dev platform dün akşam saatlerinde büyük bir gürültüyle yıkıldı. Facianın eşiğinden dönülen olayın sonrasında adrese çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, 1 kişinin hafif yaralandığı öğrenildi.

“Herkese çok geçmiş olsun”

Meydana Gelen olayın sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan meşhur sanatçı Tarkan, “İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim. Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun. Bu arada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.