adplus-dvertising

İzmir’de korna çaldı diye vatandaşı tekmeleyen polise soruşturma açıldı!

İzmir Valiliği, evinin önüne aracını park etmek isteyen vatandaşa şiddet uygulayarak tekmeleyen polisin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. Açıklamada, “Orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma da başlatılmıştır” dendi.
Takip et
İzmir’de korna çaldı diye vatandaşı tekmeleyen polise soruşturma açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir‘in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde otomobilini evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan adlı vatandaş, iddiaya göre yolu kapatan polisleri uyarmak maksadıyla kornaya bastı. Baba Salman Karaaslan, oğlunun tepkisinin sonrasında polis ekiplerinin oğluna saldırıp darbettiğini belirtti.

GÖRÜNTÜLER BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

O anlara ilişkin görüntüler ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Polislerin görüntülerdeki orantısız güç kullanımı büyük tepki çekti.

“BİR POLİS GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI”

İzmir Valiliği ise infial oluşturan görüntülerle alakalı açıklama yaparak, evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan’ı tekmelen bir polisin görevden uzaklaştırıldığı söylendi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“24.11.2021 günü saat 15:30 sıralarında ilimiz Buca ilçesi Şerife Bacı Meslek Lisesi çevresinde öğrencilerimizin güvenliği için denetim ve kontrol yapan polis ekiplerimizin uygulamaları sırasında bir kısım vatandaşımızın polise mukavemet ettiği; bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi esnasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Bunun üstüne olaya müdahale eden, orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz da soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırılmıştır.”

İzmir’de korna çaldı diye vatandaşı tekmeleyen polise soruşturma açıldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.