adplus-dvertising

İzmir’de film gibi hırsızlık!

İzmir’de, internetten gördüğü aracı satın almak istediğini belirterek araç sahibiyle buluşan ve aracın sahibini restoranda oyalayan şüpheli, “tuvalete gidiyorum” diye yıkamacıdaki lüks aracı çalıp kayıplara karıştı.
Takip et
İzmir’de film gibi hırsızlık!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Film gibi olay, bir kaç gün önce İzmir’de yaşandı. Araç alım-satım işiyle uğraşan B.T. (25) isimli kadın, lüks arabasını 610 bin liraya internetten satışa koydu. Aracı internetten görüp beğendiğini belirten bir kişi, arabası patronu için alacağını belirterek satıcı ile iletişime geçti. Satıcının telefon numarasını alarak, kendisine aracı beğendiğini ve görmek istediğini belirten adam, araba sahibi ile İzmir Bayraklı’da buluştu.

Hırsız her şeyi planladı: Tuvalete diyerek çıktı, arabası çaldı

Şüpheli şahsın, arabası satın almadan önce yıkattırmak istediğini söylemesi üstüne lüks araç, görüşme yapılan yerin yakınlarındaki bir oto yıkamacıya verildi

Araba yıkanırken restoranda çay içen araba sahibi, alıcı görünümlü şüpheli ve zanlının bir arkadaşı ile kısa bir müddet burada vakit geçirdi. Şüpheli şahıs, daha sonra tuvalete gitmek istediğini belirterek restoranın arka kapısından dışarı çıktı. Oto yıkamacıya giderek aracın anahtarını alan şüpheli, araba ile beraber kayıplara karıştı.

İzmir’de film gibi hırsızlık!

Yaşamının şokunu yaşadı

Zanlının restorana gelmemesi üstüne şüphelenilen B.T., kendisine telefonla mesaj çekti. Zanlının kendisini oyalamak sureti ile yanıtlar vermesi üstüne dolandırıldığını anlayan şanssız kadın, oto yıkamacıya gittiğinde yaşamının şokunu yaşadı. Dükkan çalışanının, arabası beraber geldikleri adama verdiğini söylemesi üstüne B.T. hemen vaziyeti polis ekiplerine bildirdi.

Şans eseri bulundu

İhbar üstüne arabası ve çalan zanlıyı bulmak için çalışma başlatan polis ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını tek tek araştırmaya aldı. Zanlının güvenlik kameralarının görmediği yerleri tercih ettiği anlaşılırken, araba, sosyal medyadan kayıp ilanı verilmesinin sonrasında İzmir’in Bornova ilçesinde, gene güvenlik kameralarının görmeyeceği bir alanda şans eseri terk edilmiş durumda bulundu.
Olay yeri inceleme ekipleri, araba üstünde parmak izi incelemesi yaparken, zanlıyı yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Araba ise daha sonra sahibi B.T.’ye teslim edildi.

İzmir’de film gibi hırsızlık!

“Kendisinin profesyonel bir dolandırıcı olduğunu düşünüyoruz”

Olayla alakalı açıklama yapan B.T.’nin Avukatı İsa Yalçın, “Müvekkilim İzmir’de araç alım satım işiyle uğraşıyor. Kendisi lüks bir aracını satmak için internete ilan verdi. İlan üstünden bir kişi müvekkilime ulaşıyor ve arabayı görmek istiyor. Müvekkilim de arabayı alıcı gibi gözüken kişiye göstermek için gidiyor ve burada arabayı görüyorlar. Bu kişi arabayı inceledikten sonra, pazar günü noterlerin kapalı olmasından dolayı pazartesi günü aracı satın alacağını belirtiyor. Pazartesi günü tekrardan buluştuklarında, daha sonra yanlarına gelen bir kadın geliyor ve medikal ürün satışı yaptığını söyleyen sözde alıcının müşterisi olduğunu belirtiyor. Daha sonra bu kişi arabayı almadan önce oto yıkamacıya götürmek istediğini belirtiyor ve müvekkilim aracın anahtarını oto yıkamacıya veriyor. Daha sonra da üçü beraber restorana giderek bir şeyler içiyorlar. Kısa zaman sonra arabayı almak istediğini belirten şahıs, tuvalete gitmek istediğini belirterek dışarı çıkıyor. Daha sonra da oto yıkamacıya giderek aracın anahtarını alıp, arabayla beraber kayıplara karışıyor. Bir süre sonra da müvekkilim zanlıya ulaşamayınca oto yıkama dükkanına gidiyor ve orada arabasının çalındığını fark ederek vaziyeti polis ekiplerine ihbar ediyor. Bu kişinin bir dolandırıcılık şebekesi mensubu olduğu iddiası hakim. Daha sonra sosyal medyada verilen ilanlardan yola çıkarak şans eseri araba Bornova ilçesinde güvenlik kameralarının olmadığı bir yerde bulunuyor. Daha sonra polis ekipleri tarafından araştırmalar yapıldı. Şu an için kimliği belirlenmedi; fakat yakalamak için çalışmalar devam ediyor. Kendisinin profesyonel bir dolandırıcı olduğunu düşünüyoruz; çünkü gezip dolaştığı yerlerde, müvekkilimin arabayı gösterdiği yerlerde daha önce keşif yapmış ki, hiçbiri kameranın olduğu yerler değil. Şans eseri araba kurtarıldı; fakat şüpheli hala aranıyor” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.