İzmir’de ‘Erkeksiz’ Pazar Kuruldu

Karabağlar’da birkaç kadının cesareti ile açılan pazarda artık 70 kadın evine ekmek götürüyor. Tüm tezgah sahiplerinin kadın olduğu pazarda ürünlere ilgi ise yüksek.

İzmir’de kurulan kadın pazarına ilgi her geçen gün artıyor. Birkaç cesur ve girişimci kadının çabasıyla Uzundere Köyü’nde kurulan pazarda kadınlar el emeği ürünlerini satarak evlerinin geçimini sağlıyor. Tüm tezgah sahiplerinin kadın olduğu pazarın müşterileri ise yine çoğunlukla kadınlar.

Ev mantısından reçele, oyalı havludan erişteye birçok ürünün satıldığı pazarda geçimini sağlayan kadınlar ise halinden bir hayli memnun. Müşteri memnuniyeti ve ilgisinin de üst düzey olduğunu söyleyen girişimci kadınların kapıları ise diğer girişimci kadınlara sonuna kadar açık ve isteyenin gelip pazardaki yerini alabileceğini belirtiyorlar.

KAZANDIĞI PARAYLA TURLARA ÇIKIYOR

Buradaki işine başlamadan önce kocası olmadan hiçbir yere gidemeyeceğini düşündüğünü söyleyen bir kadın girişimci, bu işten kazandığı parayla artık turlara katıldığını ve eşi olmadan tam 57 ili gezme fırsatı bulduğunu dile getiriyor. Tam 70 kadının geçim kaynağı haline gelen pazarda yaşanan en keyifli anlar ise semaverde demlenen çay eşliğinde verilen molalarda yapılan sohbetler. Kadınlar bu molalarda sohbet ederken bir yandan da yeni girişimler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı