İzmir’de deprem! Çavuşoğlu’na geçmiş olsun telefonları

Ege Denizi’ndeki depremin ardından Ankara’ya ardı ardına geçmiş olsun telefonları geldi. Türkiye gibi depremden etkilenen Yunanistan’ın Dışişleri Bakanı Dendias da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu aradı. İki bakan ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardımlaşma mesajı verdi.
Takip et
İzmir’de deprem! Çavuşoğlu’na geçmiş olsun telefonları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’deki deprem sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na geçmiş olsun telefonları geldi. Depremin İzmir gibi etkilediği ve Samos Adası’nda yıkıntılara neden olduğu Yunanistan’ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Dışişlerinden yapılan açıklamaya göre, iki bakan ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardım ve desteğe hazır oldukları ve temasta kalacakları hususunda teyitleşti.

Azerbaycan’dan da Ankara’ya geçmiş olsun telefonu geldi. Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov geçmiş olsun dileklerini ilettiği görüşmede, Azerbaycan’ın kardeş Türkiye’ye her türlü destek ve yardımı gödnermeye hazır olduğunu belirtti.

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Radman ve Kosova Dışişleri Bakanı Stublle de Çavuşoğlu aradı geçmiş olsun dileklerini iletti. Her iki ülkede ihtiyaç olması halinde desteğe hazırız mesaj verdi.

Öte yandan, Fransa İçişleri Bakanı Darman’ın hem Türkiye hem Yunanistan’a geçmiş olsun mesajı paylaştı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Darman’ın ihtiyaç olması halinde, hem Türkiye’ye hem Yunanistan’a yardıma hazırız dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.