İzmir’de Çıkan Yangın 3 Gündür Söndürülemiyor!

İzmir’de Pazar günü çıkan orman yangını 3 gündür söndürülmeye çalışılıyor. Bölge halkı devam eden yangını gözyaşları içerisinde seyrediyor. Yangının 500 hektarlık alanda etkili olduğu öğrenildi.

İzmir Karabağlar’da Pazar günü öğle saatlerinde çıkan orman yangını tüm çalışmalara rağmen 3 gündür söndürülemiyor. Devam eden yangın nedeni ile çevrede bulunan bazı köyler tedbir amaçlı boşaltıldı.


Ekipler Seferihisar ve Menderes ilçelerine sıçrayan yangını söndürmek için gece gündüz çalışıyor. Yangına 200 arazöz ve 20 helikopterle karadan ve havadan müdahale ediliyor.

BÖLGE HALKI GÖZYAŞLARI İÇİNDE İZLİYOR

Bölgede devam eden yangın kuvvetli rüzgarın etkisi ile etkisini artırıyor. Çalışmaların devam ettiği yangında bölge halkı ekiplere destek vererek yangının söndürülmesi için yardımcı oluyor. Menderes’te yerleşim yerlerine yaklaşan yangın mahalle sakinlerini korkuttu.


Sakinler yangını gözyaşları içerisinde izledi. Ormanda yaşayan hayvanların telef olduğunu söyleyen vatandaşlar yangının evlerinin çevresine sıçramaması için hortumla çevreyi suladıklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı