İzmir’de 3 çocuğun yanarak öldüğü yangında itfaiye 1 saate geldi!

İzmir’in Bayındır ilçesinde, evlerinde çıkan yangında 3 kardeş hayatını kaybetti. Çocuklardan birinin 3, ikizlerin ise 2 yaşında oldukları söylendi. Yangınla alakalı konuşan ailenin komşuları itfaiyenin ihbardan 1 saat sonra olay yerine geldiğini söyledi.
Takip et
İzmir’de 3 çocuğun yanarak öldüğü yangında itfaiye 1 saate geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Talat Menderes’e ait evde henüz tespit edilemeyen sebeple çıkan yangın sebebiyle vaziyet, itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, 1 saat süren çalışmanın sonrasında yangını söndürdü. Yangının çıktığı eve giren itfaiye ekipleri, 3 çocuğun cansız bedenini çıkardı.

3 KARDEŞ YANGINDA CAN VERDİ

Yapılan araştırmada çocukların Talha Menderes (3) ile ikiz kardeşleri Ramiz ve Yahya Menderes (1,5) oldukları tespit edildi. Yangın esnasından çocukların babası Talat Menderes ile anneleri Nuriye Menderes’in evde olmadıkları öğrenildi.

“TAMAMEN İTFAİYENİN SORUMSUZLUĞU”

2 yaşındaki ikizler Remzi ve Yahya ile ağabeyleri 3 yaşındaki Talha Menderes’in hayatını kaybettiği yangının; kömür sobasından çıktığı öne sürüldü. İtfaiye ekiplerinin evde yaptığı çalışmada, kömür sobasının yanar halde olduğu ve yangının bu nedenle çıkmış olabileceği söylendi. Evin yakınında oturan komşu Ayten Özadır da “Yangının kömür sobasından çıktığını sanıyoruz. Çocuklar içerideydi. Eve girmeye çalıştım ama alevler her yere yayılmıştı. Bu sebeple içeri giremedim. Üç çocuk birbirine sarılmış, ağlarlarken gördüm ama kurtaramadım. İtfaiye geç kaldı, 1 saatte geldi. Tamamen itfaiyenin sorumsuzluğu. Benim içeri girmeye çalıştığım zaman gelmiş olsalardı belki de çocuklar şuanda yaşıyor olacaktı” şeklinde konuştu.

BABA HASTANEDE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

İki katlı evin içinde 3 kardeşin yanmış cesetleri önce Bayındır Devlet Hastanesi Morgu’na sonra da otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Üç evladını birden kaybetmenin acısını yaşayan baba Ferhat Menderes, Bayındır Devlet Hastanesi Acil Servis önünde, gözyaşı döktü. Hastane önünde sinir krizi geçiren baba Menderes’i yakınları güçlükle sakinleştirdi.

İzmir’de 3 çocuğun yanarak öldüğü yangında itfaiye 1 saate geldi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.