İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi olağan üstü toplantı kararı aldı!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üstüne olağanüstü gündemle toplanacak. Tek maddenin ele alınacağı birleşimde 30 Ekim depremi ardından ağır ve orta hasarlı olarak belirlenen yapılar ile 1998 senesindeki yönetmelik öncesi ruhsat alan yahut 6306 sayılı kanunla riskli kabul edilen yapıların dönüşümüne ilişkin düzenleme görüşülecek.
Takip et
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi olağan üstü toplantı kararı aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı, şehirdeki hasarlı ve riskli yapıların hak kaybı yaşanmadan dönüşümüne ilişkin düzenlenme tamamlandı. 30 Ekim depremi sonrası ağır ve orta hasarlı olarak belirlenen ruhsatlı yapılar ile 1 Ocak 1998 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik” öncesinde ruhsat alan yapılar yahut 6306 sayılı yasa kapsamında riskli olarak tespit edilen ruhsatlı yapıları kapsayan düzenleme İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin onayına sunulacak.

Başkan Tunç Soyer’in çağrısı ile 1 Mart Pazartesi günü saat 11.00’de olağanüstü toplanacak mecliste bahsi geçen durumlardaki plan ve uygulama çalışmalarına ilişkin usul ve esasların tespit edildiği düzenlemeyle alakalı İmar ve Bayındırlık, Hukuk, Deprem ve Afet, Kentsel Dönüşüm komisyonlarının raporları oylanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.