İzlanda Milli Takımı Türkiye’de Çok Sıcak Karşılandı

İzlanda Milli Takımı, Türkiye'ye gelişinde çok iyi karşılandı. Hatırlanacağı üzere İzlanda'da A Milli Takımımız tatsız olaylar yaşamıştı.

Bu akşam Türkiye ile İzlanda arasında yapılacak karşılaşma öncesi rakip İzlanda kafilesi, kendilerine gerçekleştirilen karşılamadan memnun kaldıklarını söyledi. Bu şekilde Türkiye, İzlanda’daki problemli karşılamaya misilleme yapmak yerine yapıcı davranmayı tercih ederek gerginliği azalttı.


İZLANDA’DA TATSIZ OLAYLAR YAŞANMIŞTI

İki takım arasında yapılan ilk maçta Türkiye A Milli Takımı, İzlanda’daki havalimanında uzun süre bekletilmiş ve önce İzlandalı sanılan ancak daha sonra Belçikalı olduğu anlaşılan başka bir yolcu, kaptan Emre Belözoğlu’na ‘bulaşık fırçası’ uzatarak dalga geçmişti. İzlanda Havalimanındaki emniyet tedbirinin sorgulanmasına yol açan bu fırça olayı ve Milli Takım’daki oyuncuların güvenlik taramasının normalden uzun sürmesi, Türkiye’den tepki toplamıştı. Emre Belözoğlu’na fırça uzatan Belçikalı yolcu bulunmuş ve özür dahi diletilmişti. O tarihten bu güne İzlanda’nın Türkiye’de nasıl karşılanacağı merak konusu olmuştu.

“ÇOK İYİ KARŞILANDIK”

İzlanda Futbol Federasyonu Güvenlik Sorumlusu Vidir Reynisson, İzlanda kafilesinin Türkiye’ye gelmesinin sonrasında nasıl karşılandıklarına yönelik bilgiler verdi. Reynisson, “Biz Türkiye’ye son gelişimizde de iyi karşılanmıştık o nedenle korkmadık. Tam manası ile harika bir karşılama yapıldı. Otelde de çok güzel karşıladılar. Zevk aldık. Hatta şımartıldık dahi diyebilirim” diyerek Türkiye’nin herhangi bir kin gütme veya intikam alma duygusu ile hareket etmediğini birinci ağızdan söylemiş oldu.

“TEBESSÜMLE KARŞILADIK”

Pasaport kontrolü sırasında neler yaşadıkları da sorulan Reynisson, “Her futbolcumuz bir bir kontrol edildi. Yetkililer bunu rutin bir kontrol olduğunu ifade etti ve zaten normal olan da buydu. Onlar ülkenin emniyetinden sorumlular. Bizim için de sıkıntı değildi, tebessümle karşıladık” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı