adplus-dvertising

İzinleri iptal edilen yabancıları sahte evrakla geri getiren 2 kişi yakalandı!

Türkiye’de oturum izinleri iptal edilen yabancılara sahte evraklarla ‘oturma belgesi’ düzenleyen ve resmi evrakta sahtecilik yaptıkları tespit edilen İstanbul’daki bir danışmanlık firmasına gerçekleştirilen operasyonda 2 kişi gözaltına alındı. Kapısı mühürlenen firmaya 120 bin lira ceza kesildi.
Takip et
İzinleri iptal edilen yabancıları sahte evrakla geri getiren 2 kişi yakalandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar’da faaliyet gösteren illegal bir danışmanlık firmasının, Türkiye’de oturma izni olmayan yabancı uyruklu kişilere sahte evraklarla belge düzenlediği bilgisine ulaştı.

İzinleri iptal edilen yabancıları sahte evrakla geri getiren 2 kişi yakalandı!

SOSYAL MEDYADAN DUYURU

Sosyal medya platformları üstünden duyuru yaparak 2 bin dolar karşılığında Göç İdaresi’nde herhangi bir randevuya katılmadan ve idareye herhangi bir evrak sunmadan gerek legal, gerekse illegal vaziyette olan kişilere ikamet izni temin edilebileceğini, oturma izni reddedilen yabancılara tekrar ikamet izni çıkartılabileceği ilanı verilen söz konusu danışmanlık şirketi yakın takibe alındı. Yürütülen soruşturma çerçevesinde söz konusu firmanın Bağcılar’daki merkezine 24 Mayıs’ta operasyon düzenlendi. Polis baskınında M.T. ve Y.T. adlı 2 şüpheli yakalanırken, adreste yapılan aramalarda ise kaçak olduğu değerlendirilen 280 paket sigara ve 67 şişe alkol ile ikamet izni müracaatında kullanılmak üzere çok sayıda usulsüz evrak ele geçirildi.

67 KİŞİDEN 134 BİN DOLAR

Yapılan incelemelerde zanlıların 67 şahsa kendi ikamet adresleri üstünden usulsüz kira sözleşmesi hazırladıkları, bu taktikle Göç İdaresi’ne teslim edilen müracaat evraklarında sahtecilik ve usulsüzlük yaptıkları tespit edildi. İllegal danışmanlık firmasına idari yönden toplam 120 bin lira para cezası kesildi.
Sorgulanmak üzere emniyete götürülen firmanın 2 yöneticisi, polisteki ifade işlemlerinin sonrasında önceki gün adli makamlara sevk edildi. İki bin dolar üstünden 67 kişiye sahte evrakla belge düzenleyerek 134 bin dolar vurgun yapan her iki şüpheli, sevk edildikleri mahkemece adli kontrol hükümleri uyarınca salıverildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.