İzinler Ertelendi, Sınıra Tank ve Obüs Yağıyor!

Suriye ve Irak sınırına akın akın Mehmetçik gidiyor. Tank ve obüs taşıması sürerken rütbelilerin izin ve tayinleri 3 aylığına durduruldu.

Suriye ve Irak’taki terör hedefleriyle canları pahasına mücadele eden Mehmetçik yeni ve büyük bir operasyona hazırlanıyor. Bu bağlamda iki ülke sınırına tank ve obüs ağırlıklı olmak üzere ağır silahlı araçlar götürülürken rütbeli personelin izin ve tayin işlemleri de 3 aylığına ertelendi.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinden bölgeye personel ve araç gereç takviyesi yapılırken son zamanların en büyük sınır ötesi harekatının çok kısa bir süre içinde başlayacağı iddia ediliyor. Henüz Ankara’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de güvenlik uzmanları gelişmeleri böyle değerlendiriyor. Özellikle Kandil’deki PKK hedefleri ile Suriye’nin kuzeyindeki YPG hedeflerinin vurulacağı belirtilirken komandoların da karadan iki ülkeye girebileceği iddia edildi.

FIRAT’IN DOĞUSU DA GÜNDEMDE

Hatırlanacağı gibi Zeytin Dalı ile Suriye’nin Afrin bölgesine giren Mehmetçik, çok kısa bir süre zarfında bölgeyi terörden tamamen temizlemiş ve teröristlere tarihi kayıplar verdirtmişti. Bazı iddialara göre ise operasyon daha da kapsamlı olacak ve Fırat’ın doğusundaki bölgelere de sıçrayarak etki alanını genişletecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı